Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

ŠPK Kúpele Piešťany

Kluby

Logo klubu farebné

ŠPK Kúpele Piešťany

ADRESA:

Športový Plavecký Klub Kúpele Piešťany
Winterova 29
92101 Piešťany

Kontakt. osoba:

Darina Moravcová

Telefón:
E-MAIL:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Sociálne siete:

V roku 1933 sa začalo s výstavbou kúpaliska EVA, v tom čase jedným z najmodernejších v celej Európe. EVU dali do užívania po jej kolaudácii 7. novembra 1934.  Výstavba kúpaliska bola aj signálom k založeniu plaveckého a vodnopólového klubu.

Piešťanský plavecký klub – PPK  vznikol 7. júna 1934.  Medzi zakladajúcimi členmi boli Imrich Winter, Orosz, Svátek, Pankovič, Zelenay, Benko, Blum a ďalší. Zabudnúť však nemožno ani na doktora Vojtecha Horvátha, ktorý bol celé desaťročie predsedom klubu. Medzi zakladateľov patrili aj Dr. Šury a pani Zelenayová.

Pod značkou PPK vyrástali úspešní plavci, z ktorých sa viacerí stali aj reprezentantmi. Najzámejšie mená z histórie klubu z doby ešte pred rozdelením plaveckého a vodnopólového klubu sú účastníci Olympijskch hier Ľudovít Komadel a Ladislav Bačík, ako aj Jozef Balážik, Vadrna, Gressner, bratia Glesovci, Wágner, Vanko, Vereš, Bobiš, Kovárik, Žlnayová, Belányiová, Višňovská, Straková, Vráblová, Šebestová a ďalší.

V roku 1990 sa plavecký a vodnopólový klub TJ Kúpele Piešťany rozdelil a vznikol Športový plavecký klub Kúpele Piešťany, ktorého novodobá história sa píše dodnes.

V súčasnosti má ŠPK Kúpele Piešťany 147 registrovaných členov a pracuje so všetkými vekovými a výkonnostnými kategóriami:

  • Základný plavecký výcvik pre deti predškolského veku (od 4,5 roka)
  • Plavecká prípravka (od 5 do 8 rokov)
  • Pretekárske plávanie (od 9 rokov)
  • Diaľkové plávanie
  • Kondičné plávanie
  • Masters plávanie

ŠPK Kúpele Piešťany dlhoročnou kvalitnou prácou svojich kvalifikovaných trénerov vychováva plavcov, ktorí sa pravidelne umiestňujú na medailových miestach na majstrovských súťažiach SR a niektorí z nich prekonávajú rekordy SR a patria do reprezentácie SR.

Najvýraznejšou osobnosťou nášho klubu je 2- násobná olympijská medailistka z OH Sydney Martina Moravcová. Počas dvadsať ročnej reprezentačnej kariéry Martina priniesla z vrcholných podujatí (MS, ME a OH) celkovo 67 medailí, z toho 2-olympíjske, 22-svetových a 43-európskych kovov.Prekonala 3x svetové rekordy  a 17 europskych rekordov. Bola vyhlásená 6 krát športovkyňou SR, čo doposial žiadny športovec neprekonal.

Medzi ďalších reprezentantov SR, ktorých vychoval náš klub a reprezentovali SR na významných  medzinárodných svetových a Europskych podujatiach patria Daniela Hornáková, Juraj Kočí, Peter Kurtiš, Ivan Matúš, Martina Hrdinová, Mário Rusnák, Michala Danková, Lucia  Tomáš Vachanoví, Lenka Paulíková, Filip Lányi, Sara Niepelová, Adriana Ručkayová, Nikolaj Tóth, Karol Moravec ml., Katarína Kuníková, Marek Hikl.

Aktuálne, plavci ŠPK Kúpele Piešťany prekonali spolu 226 seniorských slovenských rekordov, 16 juniorských rekordov SR, 4 dorastenecké rekordy SR a 38 žiackych rekordov SR.

V neposlednom rade treba spomenúť aj plavcov masters, ktorí reprezentujú náš klub na vrcholových podujatiach a dosahujú aj medailové umiestnenia (Škodný, Kičinová, Matúšova Z, Rusnák L. atď). 

Okrem pravidelného celoročného tréningového procesu náš klub organizuje aktivity :

  • Základný plavecký výcvik pre deti predškolského veku
  • Základný plavecký výcvik pre 1. Stupeň základných škôl
  • Letný denný plavecký kemp v Piešťanoch

 

Predseda klubu – Ladislav Kondrc

Členovia výkonného výboru – Darina Moravcová, Radoslav Suchánek, Zuzana Buková, Martina Hrdinová

 

CHARAKTERISTIKA/POSLANIE KLUBU:

Poslaním nášho klubu je vychovávať deti so zmyslom pre pohybovú aktivitu a zodpovednosť voči sebe, vzdelaniu a spoločnosti. Naši tréneri vo svojom tréningovom a výchovnom procese kladú veľký dôraz na princípy slušnej výchovy, skromnosti a fair play.