Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

ŠBR Piešťany

Kluby

Logo klubu farebné

ŠBR Piešťany

ADRESA:

Sv. Štefana 4306/1
Piešťany

Kontakt. osoba:

Jozef Drahovský

Telefón:
E-MAIL:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

TRIATLON

Športový klub ŠBR Piešťany bol oficiálne zaregistrovaný v apríli 2010, aj keď jeho členovia už túto športovú značku používali niekoľko rokov predtým na bežeckých podujatiach. Od roku 2010 sa ŠBR Piešťany stal aj oficiálnym registrovaným členom Slovenskej triatlonovej únie, keďže jeho členovia sa venujú prevažne triatlonu. Okrem profesionálnych účastí hlavne v žiackych a juniorských súťažiach v triatlone, duatlone, akvatlone, či krosovom a zimnom triatlone, sa členovia ŠBR venujú organizovaniu bežeckých podujatí a práci s mládežou a deťmi v oblasti orientačného behu.

Medzi najúspešnejšie členky nášho klubu patrí jednoznačne Lýdia Drahovská, ktorá už 4 roky pôsobí aj v reprezentácii Slovenska v triatlone. Medzi jej úspechy patrí účasť na Majstrovstvách Európy v zimnom triatlone a v kros triatlone odkiaľ má striebornú a bronzové medaily, ale aj jej tituly víťazky Slovenského pohára žien v triatlone. Okrem nej sa výrazne zapísal do slovenských triatlonových tabuliek jej brat Tadeáš a v súčasnosti sa na prvom mieste na Slovensku v triatlone žiačok do 12 rokov stabilne drží jej mladšia sestra Eliška. Okrem súrodencov Drahovských pôsobia aktívne v našom klube ďalší traja pretekári v žiackych a juniorských kategóriách a niekoľko amatérskych pretekárov v kategórii dospelých.

V tréningovom procese spolupracujeme hlavne s plaveckými klubmi ŠPK Kúpele Piešťany a PPK Piešťany a atletickými klubmi TJ Družba Piešťany a Funny athletics.

Pravidelne počas jarných, letných a jesenných mesiacov organizujeme aj zábavné tréningy orientačného behu pre deti v mestskom parku.

 

Funkcionári klubu: Jozef Drahovský, Ján Ciklamini