Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Piešťanskí KOHÚTI

Kluby

Logo klubu farebné

Piešťanskí KOHÚTI

ADRESA:

Kuzmányho 15, 92101 Piešťany

Kontakt. osoba:

Erik Hlavatý - štatutár PFK, Cyril Stachura - športový riaditeľ

Telefón:
E-MAIL:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Slovenský futbalový klub bol založený v roku 1912 pod názvom PAFC Pöstyén (Pöstényi atleticai és futbal club Pöstyén). V roku 1937 sa z neho odčlenilo hokejové mužstvo ŠHK 37 Piešťany. Po 102-ročnej nepretržitej činnosti zaniklo v roku 2015 mužské futbalové družstvo. Vedenie sa potom naďalej rozhodlo udržiavať iba činnosť mládežníckych družstiev. Od augusta 2016 prevzalo piešťanský futbal nové vedenie, ktoré sa rozhodlo naštartovať mužstvo mužov prihlásením sa do najnižšej ôsmej ligy. V nej nestratili ani bod a súperom nastrielali úctihodných 133 gólov. Po ďalšej úspešnej sezóne postúpili do šiestej ligy, kde úspešne reprezentujú kúpeľné mesto.

Svoje domáce zápasy odohráva klub na štadióne PFK Piešťany s kapacitou 8 000 divákov, z toho tribúna poskytuje 920 miest na sedenie. Zvyšok oválu je však v dezolátnom stave.

Názvy PFK:

  • 1912 - PAFC Pöstyén (Pöstényi atleticai és futbal club Pöstyén)
  • 1919 - Piešťanský ŠK (Piešťanský športový klub)
  • 1929 - Piešťanský FK (Piešťanský futbalový klub)
  • okolo roku 1948 - TJ Slavoj Piešťany (Telovýchovná jednota Slavoj Piešťany)
  • okolo roku 1988 -PFK Piešťany (Prvý futbalový klub Piešťany)

Spája nás chuť pracovať s deťmi a zároveň ich okrem športových cieľov posúvať k správnym hodnotám, akými sú slušnosť, úcta a pokora, aby boli tými správnymi vzormi pre svojich rovesníkov. Aj ako organizácia momentálne s najširšou mládežníckou základňou máme záujem stále sa rozrastať  a hrdo reprezentovať mesto Piešťany v kvalitných súťažiach v regióne alebo po Slovensku. Radi vytvoríme prostredie, ktoré bude slúžiť ako oáza oddychu pre Piešťancov, kde v príjemnom prostredí zrelaxujú so svojimi najbližšími.