Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Muži vyhrali šiestu ligu

Muži vyhrali šiestu ligu

Muži vyhrali šiestu ligu

V zápase 26. kola privítali Piešťany na domácej pôde tretí tím tabuľky zo Zelenča. Posledný zápas v sezóne sa už od prvých minút niesol v znamení eufórie. 720 divákov si už v 4. minúte mohlo vychutnať gólovú strelu kapitána Glosa, a keď o pár minút neskôr zabránil gólu krásnym zákrokom po odpískanej penalte domáci brankár, atmosféra stúpala. Pred koncom prvého polčasu zvýšil na 2:0 Marin Gula. 

Cez polčas prebehla penaltová súťaž, keď si zájazd pre dve osoby od CK Superfanúšik do Mníchova na AUDI CUP vystrielal divák Žigo. V následnej tombole získali ďalšie ceny od klubu PFK Piešťany, CK Superfanúšik či Piešťanského pivovaru ďalší diváci. Druhý polčas začal spŕškou striel i gólov. V 46. minúte strelil  svoj druhý gól Martin Gula, v 60. minúte Glos a o 3 minúty po góle Juraja Štefanku svietilo na tabuli skóre 5:0.  Gólostroj sa nezastavil a dva góly pridal Adam Kusý, jeden Juraj Braniša a v 80. minúte uzavrel skóre duelu Gula, ktorý skompletizoval hetrik. Po zápase začali majstrovské oslavy priamo na ihrisku a trvali až do neskorých večerných hodín. Odovzdať ceny prišli zástupcovia oblastného futbalového zväzu. Počas zápasu boli vymenované nominácie trénerov do ankety Najlepší futbalista Piešťan, za ktorých sa v jednotlivých kategóriách dá hlasovať na webovej stránkyePFK Piešťany.

26. kolo

Piešťany - Zeleneč 9:0 (2:0)

Góly: 4., 60. Jozef Glos, 44., 46., 80. Martin Gula, 63. Juraj Štefanka, 66., 87. Adam Kusý, 74. Juraj Braniša

Zostava 26. kola: Budka (J.Gula 84)- Modrovič, Polačik, Hutár, Žák (Szabo 57),J.Štefanka (Miškech 67), D.Štefanka, Glos, Kusý, Braniša (Kollár 75), Gula (Doktor 82).

Martin Krajčovič, tréner:  Od úvodu stretnutia sme sa chceli pred peknou diváckou kulisou prezentovať pekným futbalom a urobiť posledný krok k nášmu cieľu -  postupu do piatej ligy. Chalanom zápas chutil a užívali si celých deväťdesiat minút stretnutia. Chcem sa všetkým chlapcom, čo zasiahli do zápasov, poďakovať a pogratulovať k postupu. Treba poďakovať aj môjmu asistentovi Szilovi Petényimu a manažérovi A mužstva Michalovi Krajčovičovi a celému vedeniu klubu za vytvorené podmienky pre naše napredovanie.

Oslava víťazstva

Starší dorast

5. kolo nadstavba - dohrávka

Karlova Ves - Piešťany 1:3 (1:1)

Góly: 12. Marko Mifkovič - 38., 86. Filip Korec, 48. Denis Horil

Zostava: Červenka - Sedláček, Polačik, Rusnák, Stanek - Horil (Valo), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Korec (Salviany) - Hlbocký

Zápas sme zvládli výsledkovo aj herne. Domácich sme prakticky k ničomu nepustili. Naša túžba za víťazstvom gradovala v druhom polčase, keď sme boli nebezpeční najmä v krídelných priestoroch Denisom Horilom a Filipom Korecom, ktorí napokon aj strelili svoje góly po únikoch z krídla. Naše v íťazstvo mohlo byť aj výraznejšie, ale svoje ďalšie "tutovky" sme nepremenili. Pochváliť musím aj našu dobre organizovanú obranu, cez ktorú sa domáci absolútne nevedeli presadiť.

9. kolo nadstavba

Gabčíkovo - Piešťany 3:2 (2:1)

Góly: 8. Štefan Fulop, 45. Ladislav Puha, 63. Mate Vilagi - 21. Juraj Hlbocký, 88. Filip Korec

Zostava: Gavač - Valo, Sedláček, Rusnák, Stanek  - Korec, Horil, Prelovský, Bušík, Sloboda - Hlbocký

Do Gabčíkova sme prišli bez viacerých hráčov základného kádra, keď z objektívnych dôvodov s nami necestovali Paťo Polačik, Jurko Štefanka, Maťo Strelec, Jakub Lenovský, Zdeno Majtényi, Sebo Ozimák, Čipso Salviany a Aďo Valovič. Príležitosť tak dostali chlapci z kategórie U17 - Jurko Valo, Oliver Bušík, Samko Sloboda a Jurko Hlbocký. Zápas sme odohrali bez striedania v dobrom tempe po celých 90. minút. Počas celého zápasu sme boli domácemu favoritovi úplne vyrovnaným súperom, pri troške šťastia sme mohli priviesť z Gabčíkova aj nejaké body, pričom zápasu by svedčala remíza, ktorá by bola spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku. Napriek prehre som spokojný s výkonom chlapcov, osobitne ma potešilo, že aj chlapci z U17-ky boli plnohodnotnými členmi základnej zostavy, nebolo na nich vidieť, že v tejto vekovej kategórii ide o ich prvé kontakty s touto súťažou. Mrzia ma prvé 2 góly v našej sieti, ktoré boli z kategórie lacných. Škoda taktiež niektorých našich nedotiahnutých sľubne sa vyvíjajúcich akcií, keď najmä samostatný nájazd Jurka Hlbockého a individuálna akcia Olivera Bušíka si zaslúžili byť gólové. Ale opakujem s úrovňou zápasu z našej strany, s bojovnosťou, nasadením, tempom hry a obetavosťou môžem jednoznačne vysloviť spokojnosť. ň

Mladší dorast

5. kolo nadstavba - dohrávka

Karlova Ves - Piešťany 1:3 (1:1)

Góly: 12. Marko Mifkovič - 38., 86. Filip Korec, 48. Denis Horil

9. kolo nadstavba

Gabčíkovo - Piešťany 3:2 (2:1)

Góly: 8. Štefan Fulop, 45. Ladislav Puha, 63. Mate Vilagi - 21. Juraj Hlbocký, 88. Filip Korec

 

Starší žiaci

29. kolo

Piešťany - Sereď 1:3 (0:1)

Góly: 5. Dominik Beňuš, 59. Ján Záhorák (vl), 60. Matej Franta, 62. Timotej Hodúr

Zostava 29. kola: Maliga -Ocelka ,Sadibol, Urban , Pomajbová - Rolinec, Vatrt, Labat - Babečka, Vyhlídal, Modrovič ( Petényi, Šaulik, Sándor, Žažo, Vizina

 

Cyril Stachura, tréner:  V zápase dvoch mužstiev z čela tabuľky sa hral iba priemerný futbal. Nám v tomto zápase chýbalo niekoľko kľúčových hráčov, čo fyzicky dobre disponovaní hostia využili už v 4. minúte na strelenie vedúceho gólu. Postupne sa hra vyrovnala, ale väčšie šance si nevypracovalo ani jedno družstvo. V druhom polčase po určitých zmenách v zostave sa naša hra zlepšila, dokázali sme vyrovnať v 54. minúte Modrovičom. O pár minút netrafil Petényi úplne prázdnu bránku. Tak platilo staré futbalové príslovie, že nedáš - dostaneš. Namiesto toho, aby sme my išli do vedenia, nám súper streli dva lacné góly, na ktoré už nebol čas reagovať.

 

Mladší žiaci

29. kolo

Piešťany - Sereď 10:0 (4:0)

Góly: 14. Filip Fodrán, 15., 19., 35., 40. Samuel Hesko, 21., 49., 50., 57. Filip Gregorovič - Michal Beňo (vl.)

Zostava 29. kola: Marek, Varačka, Košinár, Pernisch, Glos, Gregorovič, Petényi, Badáň, Fodrán, Gregorovič, Hesko, Gábor, Bajzík, Franko, Rolinec, Macek, Radovič, Gešvandtner, Gvozdenovič

Ján Stachura, tréner: V zápase so slabším súperom sme nasadili širší káder, kedy každý dostal dostatočný priestor na ihrisku. Na moje veľké potešenie chlapci sa chopili príležitosti a predviedli veľmi dobrý výkon, ktorý korunovali vysokým víťazstvom, prvým dvojciferným v sezóne. Takisto sme dosiahli míľnik 100 gólov a dostali sa týmto víťazstvom na štvrté miesto tabuľky, čo je najlepšie umiestnenie žiackeho družstva za posledné roky. Takže z mojej strany zo zápasom v každom ohľade spokojnosť.

Starší žiaci B

22. kolo

Piešťany - Veľké Orvište 3:4 (1:2)

Góly: 27., 57. Jozef Rolinec, 43. Filip Košinár - 20., 63. Tadeáš Hlinka, 28. Krisitán Švorc, 49. Kamil Toráč