Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

E-MAIL: info@askpn.sk

MŠK P. Bystrica zdolala MHK Piešťany

MŠK P. Bystrica - MHK Piešťany   38:27 (17:12)

Zostava Piešťany: Kapša, Drahovský, Meluš, Minarovský 4, Bočkay, Michalka 7,  Laho 4, Rakús 3, Szapu, Polakovič 6, Majerník 2 , Macek 1, Jaššo, Stano, Halo

V zápase začali lepšie Piešťany, dobre bránili, postupne si v 6. minúte vybudovali náskok 1:4. Domáci pomaly znižovali náskok hostí v 10. minúte 5:7. Následne využili vylúčenie Majerníka a Polakoviča na otočenie skóre na 8:7.  V 23. min. znižovali hostia na 12:10. V závere polčasu domáci trestali každú jednu chybu hostí, z protiútokov zvyšovali až na 17:11, v závere znížil Laho zo sedmičky na 17:12.

V druhom polčase sa hrala rýchla hádzaná na oboch stranách. Domáci si udržiavali päť gólový náskok až do 45. min., potom sa im sériou piatich gólov podarilo odskočiť na 31:21.

Zhodnotenie trénera

V Považskej Bystrici sme hrali co sme boli dohodnutí 15 min., potom sme prestali premieňať šance, čo domáci využili a rýchlymi kontrami trestali gólmi. Mali sme problém presadiť sa cez obranu. Naopak, naša obrana nefungovala, ako by mala. Nepodržali nás brankári. V druhom polčase sme pokračovali v nevýraznom výkone, najmä v obrane. Považská ťažila z rýchlych kontier. Treba sa s tohto zápasu poučiť a pripraviť sa na najbližší zápas doma so Šaľou.

Tabuľka po 5 kole nadstavby extraligy mužov 1-6 miesto o majstra republiky.