Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

MHK  Piešťany – HK Slávia Sereď 31:31 (12:20)

MHK Piešťany – HK Slávia Sereď 31:31 (12:20)

Piešťany 25.2.2022

Staršie žiačky

V prvom zápase po reštarte súťaže bolo vidieť,  že domáce nehrali  skoro štyri mesiace zápas, keďže sme mali viaceré zápasy odložené. Už v prvom zápase sme narazili na vážneho konkurenta v boji o tretie miesto v ligovej tabuľke. Od začiatku to bol súboj strelcov, na domácej strane Zigovej a Brandhuber proti hosťujúcej Fogelovej / dala v prvom polčase 9 gólov/. Na Sereďankách bolo vidieť, že majú za sebou prípravný turnaj. Lepšie bránili a v útoku sa ľahšie presadzovali. Do 15. min. mierme viedli hostky 11:13. V posledných 10 minútach vyhrali hostky 1:7 a polčas 12:20 . V prvom polčase sa nedarilo ani domácim brankárkam.

V druhom polčase si hostky umnou hrou udržiavali neustále sedem gólový náskok až do 35. min. 21:28. Po oddychovom čase v domácej bránke štyrmi zákrokmi naštartovala Múčková k obratu. V 38. min. znížili Piešťany na 25:28. Následne Barlová chytila sedmičku a do konca zápasu už pustila iba tri góly .   Výbornú desaťminútovku vyhrali domáce 10:1! A Piešťany po góle Brandhuber prvý krát v zápase viedli  30:29. Dvomi chybami v závere dovolili hostkám ísť do vedenia 30:31  . Na konečných 31:31 vyrovnali Piešťany  minútu pred koncom zápasu . V závere už ostala spravodlivá remíza.

Zhodnotenie trénera

Na hráčkach bola vidieť strašná nervozita pred zápasom a chuť po chcení už konečne hrať . To im aj trochu zväzovalo ruky a kopili chyby  najmä v útoku, z čoho ťažili hostky z rýchlych protiútokov. Strelecky nás potiahla Brandhuber 12 gólmi, ale aj po polročnom zranení veľmi strelecky efektívna Zigová - z 10 striel 8 gólov. Som rád, že družstvo dokázalo svoju silu, keď dokázalo takýto zápas otočiť s remízou na konci zápasu - po takom vývoji zápasu som spokojný. K bodu prispeli svojim výkonom úplne všetky hráčky.

Zostava:  Barlová, Múčková N. – Brandhuber 12, Múčková S. 2, Zigová 8,  Kopálová 3, Noskovičová 1, Moravčíková 1, Dorošová 1, Bachňáková 1,  Blašková 1,