Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Beach Handball Stupava 2022

Beach Handball Stupava 2022

4.6. Stupava

Dve naše družstvá sa zúčastnili 2. ročníka turnaja v plážovej hádzanej Beach Handball Stupava 2022 v spojenej kategórii U15 pre dievčatá a chlapcov. Jediné čisto dievčenské družstvo na turnaji -Piešťanské Kočky - hralo v zložení Barlová, Múčková, Brandhuber, Samuhelová, Šnajdárová, Noskovičová, Miklušáková, Kopálová. Chlapci hrali pod názvom MHK Piešťany v zložení Maco, Kraic, Masarovič, Vrba, Paulíček, Folajtár, Toman, Haring, Pelcl a nehrajúci Krchlík.

V prvom zápase turnaja odohrali piešťanské družstvá vzájomný zápas medzi sebou. Prvý polčas vyhrali Kočky 13:10 a druhý MHK 11:12. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší chlapci a vyhrali 5:4 a tým aj celý zápas 2:1.

V druhom zápase hrali Kočky  proti malackým Antitalent. Prvý polčas skončil remízou a rozhodovalo, kto dá víťazný gól. To sa podarilo Malačanom. V druhom polčase Kočky hrali vyrovnanú hru proti chlapcom, ale smolne prehrali o dva body 9:11. Zápas tak skončil 2:0.

V druhom zápase nastúpili chlapci MHK proti družstvu Senca. Oba polčasy boli nesmierne vyrovnané a o ich výsledku rozhodla len nezohratosť na piesku nášho družstva a Senec tak zvíťazil 12:14 a 14:17, t.j. 2:0.

V treťom zápase Kočky nastúpili proti minuloročným víťazom malackým Talentom. V tomto zápase  už Kočky hrali klasickú plážovú hádzanú a technikou vymazali fyzický rozdiel oproti chalanom. Prvý polčas ešte prehrali smolne o dva body 15:17. Ale v druhom sme vyhrali 16:9. Opäť sme však mali smolu a prehrali nájazdy 2:3, keď dievčatá trafili dva krát konštrukciu bránky po strele  z otočky o 360°.    

V treťom zápase MHK proti Pezinku vyhrali oba polčasy a v zápase si schuti zahrali všetci hráči. Zápas skončil pre nás jasnou výhrou 2:0.

Vo štvrtom zápase proti Pezinku už hrali Kočky peknú hádzanú a zápas si užívali. Vyhrali presvedčivo oba polčasy a zápas 2:0.

Vo štvrtom zápase s malackým Antitalent v súboji o tretie miesto chlapci jasne podľahli 14:6 a 13:8. Súper nám predviedol kvalitný výkon na piesku a jasne zvíťazil.

V piatom zápase chlapci MHK nastúpili proti celkovému víťazovi turnaja malackým Talentom. Prvý polčas prehrali 18:10, ale v druhom sme zabojovali a tesne ho vyhrali 13:14. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých v bránke exceloval Masarovič. Misku váh výrazne na našu stranu naklonil premeneným nájazdom s otočkou o 360° ( za dva body ) Folajtár a o víťazstve rozhodol premeneným nájazdom Kraic. Naši chlapci tak ako jediný tím dokázali poraziť víťaza turnaja.

V piatom zápase Kočky nastúpili proti Beach handball Senec a v tomto zápase nielen dokázali ubrániť dvojbodového  strelca, ale ubránili aj otočkových strelcov a s prehľadom zvíťazili v oboch polčasoch.

Celkové zhodnotenie turnaja:

Bolo vidieť, že plážová hádzaná je iná od klasickej. Chlapcov ťahal v útoku najmä Maco – zaslúžene bol vyhlásený najlepším hráčom turnaja. Postupne sa k nemu pridávali aj ostatní chlapci, pričom pre polovicu z nich to bolo prvé spoznanie beach hádzanej. Dievčatá sa prvé zápasy ťažko vyrovnávali s rýchlosťou chlapcov najmä v útoku, kde strácali lopty. Odohrali sme však dobré zápasy a postupne sa zlepšovali. Obe naše družstvá dokázali zobrať polčas víťazovi turnaja a chlapci ho dokonca porazili v nájazdoch. Dievčatá Kočky skončili nakoniec na 5. mieste od 2. miesta ich delilo jedno víťazstvo. Chlapci MHK Piešťany napokon skončili 4., keď mali rovnaký počet bodov ako druhý a tretí tím a o poradí rozhodli len vzájomné zápasy.