Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Naši tretiaci na medzinárodnom turnaji European hockey king

Naši tretiaci na medzinárodnom turnaji European hockey king

Prvý aprílový víkend (5.4.-7.4.2019) sa v neďalekom Novom Jičíne konal veľký medzinárodný turnaj – European hockey king za účastí 27 tímov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny a Švajčiarska. Tímy boli rozdelené do troch skupín – v každej bolo 9 účastníkov.  Po odohratí 8 zápasov v základnej skupine sa začal ten pravý boj o titul kráľa, princa a pážaťa.

HK Havrani odohrali svoje boje v skupine „B“ spolu s naslednými tímami: HK Oceláři Třinec, HC Býci Karviná, HK Atek Kyjev, ZSC Lions Zurich, HC Lvi České Budějovice, HC Lvi Břeclav, HK Ďáblíci Nový Jičín 2011, HC Bobři Valašské Meziříčí

Výsledky zo základnej skupiny:
 1. Havrani – Nový Jičín 5:4 (Chippa, Vavrík, Seitler, Rusko, Učen)
 2. Břeclav – Havrani 13:1 (Rusko)
 3. Havrani – Valašské Meziříčí 4:8 (Rusko 3, Vavrík)
 4. Třinec – Havrani 26:0
 5. České Budějovice 13:2 (Vavrík, Vlha)
 6. Karviná – Havrani 14:4 (Seitler 2, Vavrík 2)
 7. Kyjev – Havrani 5:5 (Vavrík 2, Rusko, Benko, Učen)
 8. Zurich – Havrani 16:1 (Vlha)

 

V základnej skupine sme obsadili 8. miesto s 3 bodmi za jednu výhru a remízu. Tieto body a vzájomné zápasy s Novým Jičínom a Kyjevom sme si preniesli do nasledujúcich bojov o titul európskeho pážaťa, kde sme si zmerali s ostatnými tímami, ktoré skončili v skupine A a C na 7-9 mieste: VHK Robe Vsetín, Dunaújvárosí Acélbikák, HC Slovan Moravská Třebová, EAC Juniors Capitals, HC Lučenec, HC Děčín

 

Finálová skupina priniesla tieto výsledky:
 1. Havrani – Capitals 4:2 (Vavrík, Seitler 3)
 2. Vsetín – Havrani 10:5 (Benko, Chippa, Vavrík 2, Učen)
 3. Děčín – Havrani 8:6 (Vavrík 3, Seitler, Strečanský, Učen)
 4. Havrani – Moravská Třebová 1:7 (Vavrík)
 5. Havrani – Lučenec 2:4 (Vavrík, Učen)
 6. Dunaújvárosí – Havrani 7:1 (Vavrík)

 

V boji o titul Európskeho pážaťa sme skončili na 7. mieste, v celkovom hodnotení na 25. mieste.

 

Naši Havrani bojovali zo všetkých síl, snažili sa poučiť z chýb, ktoré urobili v priebehu zápasov, čo sa aj veľakrát aj podarilo, hoci to na konečnom výsledku nie je vidieť. Deti si každú radu od trénera brali k srdcu a snažili sa ju pretaviť v gól a lepší výsledok, bojovali aj v obrane a chránili svoju kráľovnú Karolínku a hrali v duchu jeden za všetkých, všetci za jedného.

V Novom Jičíne sme prežili 3 dni plné hokeja, nových skúseností, zážitkov – prechádzka na hrad, na zmrzlinu, či stávka trénera s malými Havranmi. Havrani vyhrali a tak si tréner obliekol časť hokejovej výstroje a musel behať po schodoch. Nadviazali sme nové priateľstvá, dôkazom čoho môže byť aj výpomoc a malé rady od brankára z HOBA Bratislava, s ktorými sme zdieľali šatňu a víťazstvá či prehry oboch družstiev.

Veľké ďakujeme patrí nielen rodičom, ktorí povzbudzovali v hľadisku, ale aj v šatni po tesných prehrách, či sa radovali spoločne s deťmi z ich úspechov, no to najväčšie poďakovanie patrí trénerovi Tomášovi Učnovi, ktorý viedol svoj tím v duchu Fair play a bol na konci turnaja aj ocenený za Fair play chovanie voči súperom, keď odvolal gól, ktorý rozhodca pôvodne uznal našim Havranom. Tréner Havranov však videl situáciu lepšie a presnejšie a videl, že puk neprešiel cez brankovú čiaru. Následne rozhodca zrušil svoj verdikt.

Celkovým víťazom turnaja sa stali HC Košice, ktorí si prebrali z rúk organizátorov pohár pre víťaza a putovný pohár.

 

Pevne veríme, že sa do Nového Jičína čoskoro vrátime!