Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Piešťanský štvorkajak vo finále na ME juniorov v rýchlostnej kanoistike

V Poľskej Poznani sa od 24. – 27.júna 2021 konali po minuloročnej vynechanej sezóne majstrovstvá juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. 24 členný Slovenský reprezentačný tým tvorili aj piati nádejní piešťanskí pretekári – kanoista Peter Kizek sa predstavil v kategórii U23 v C1 na 1000m a skončil na peknom 4. mieste v SF. Kajakári: Matej Današ, Viktor Samuel Podhradský, Daniel Rybanský  a Michal Zrutta pretekali v kategórii juniorov v K1 a K2 na 1000 m a v K4 na 500m pod vedením trénera Róberta Erbana. Spomedzi 355 juniorov z 36 krajín sa všetci štyria spolu v K4 na 500 m vypádlovali postup do finále, kde sa umiestnili na krásnom 7. mieste v silnej európskej konkurencii. Naši chlapci zabojovali aj v 1000 m tratiach a taktiež sa predstavili v A finále. V K1 na 1000m Daniel Rybanský potvrdil svoju formu a obsadil 6.miesto. V K2 na 1000 m Matej Današ s Viktorom Samuelom Podhradským získali pekné siedme miesto.

Chlapcom a trénerovi srdečne gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy!

Na fotke: zľava – Peter Kizek, Matej Današ, Michal Zrutta, Viktor Samuel Podhradský a Daniel Rybanský, vzadu – tréner Róbert Erban