Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Úspechy rýchlostných kanoistov

Rýchlostná kanoistika odštartovala v máji rad pretekov. Na bratislavskom Zemníku si ako prví zmerali svoje sily seniori 7. a 8. mája, kde sa rozhodovalo o tom, kto bude naše krásne Slovensko reprezentovať na svetových pohároch. Hneď sa to podarilo 4 piešťanským nováčikom vo veku 19 a 20 rokov, kajakárom: Matejovi Današovi, Viktorovi Samuelovi Podhradskému, Danielovi Rybanskému a kanoistovi Petrovi Kizekovi pod vedením trénera Róberta Erbana. Svoje sily, po namáhavej ešte pandémiou poznačenej zimnej príprave, si zmerali a na štart sa postavili s viacnásobnými majstrami sveta, ale aj s olympionikmi na prvom svetovom pohári v českých Račiciach 20. – 22. mája, kde súperilo 767 pretekárov z 50 – tich krajín sveta. Matej Današ sa hneď piatok postavil na štart až dvakrát, a to: spolu s Danielom Rybanským, Martinom Hvojníkom a Tomášom Holkom v K4 na 500 metrov, kde sa umiestnili na 8. mieste v rozjazde a s Viktorom Samuelom Podhradským v K2 na 1000 m, z ktorej postúpili do sobotňajšieho semifinále a tam skončili na peknom 6. mieste. Kanoista Peter Kizek spolu s Eduardom Strýčkom v C2 na 1000m sa prebojovali až do finále, v ktorom im sily stačili na 9. miesto a v C2 na 500 m sa umiestnili na 8. mieste v rozjazde.

Okrem seniorov svoje preteky odštartovali aj mladší rýchlostní kanoisti, a to Majstrovstvami SR  na dlhých tratiach 14. – 15. mája vo veku od 13. rokov. O tituly prišlo do Trenčína zabojovať 208 pretekárov z 22 klubov. Piešťanci vybojovali 9 cenných kovov (4 – 1 – 4). Majstrami Slovenska sa stali: juniorky  - Romana Švecová s Hanou Gavorovou v K2 na 5000 metrov, Lara Hanáková ( 14. ročné D) – v K2 a veterán Milan Jankech v K1. Vicemajstrom sa stal junior Michal Zrutta v K1 a v K2 získal bronz spolu s kadetom Martinom Bábikom, juniorkou Romanou Švecovou v K1 a Michalom Szobolovszkým v C1.

Pre tých najmladších sa 21. mája konal Rudno Cup, ktorý je zaradený do pretekov pod názvov Leto s kajakom. Na priehradu do Nitrianskeho Rudna, blízko Novák, sa na štart postavilo 255 malých nadšencov tohto športu zo 16 slovenských klubov. Spomedzi 23 Piešťancov sa najviac darilo a pódium získali: Martin Uhrík (11 roční CH), ktorý obsadil 1. miesto, Ema Ondrejíčková (10 ročné D) – 2. miesto, Sofia Noskovičová (12 ročné D) a Timea Stančeková (10 ročné D) – 3. miesto.