Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Festival Hory a mesto opäť v Piešťanoch

Festival Hory a mesto opäť v Piešťanoch

Pozývame Vás na Medzinárodný filmový festival Hory a mesto Piešťany 2022, ktorý je pokračovaním hlavného päťdňového festivalu horského filmu v Bratislave. Hlavné večerné premietanie sa bude konať v Prírodnom kine v Piešťanoch v to v piatok 27.5.2022 od 20:00 do 23:00 hod.

Premietať sa budú filmy:
  • Tri(c)ky (Maneuvers, US, 2019),
  • Sonder (Kanada, 35 min, 2021, r. Jay Macmillan),
  • Domov, sladký domov (Home Sweet Home, FR, 2021)
  • Dhaulágirí je môj Everest (SR, 2021)  - hlavný film večera

Režisér Pavol Barabáš natočil film o Zoltánovi Demjánovi, ktorý v roku 1984 stál na dvoch osemtisícovkách bez kyslíka. Počasie však zmenilo zostup na drámu. Jeho ďalšou školou života je prvovýstup na osemtisícovku Dhaulágirí, ktorú chce preliezť alpským štýlom. Na kolmom juhozápadnom pilieri ho čaká najvyššia obtiažnosť lezenia, ale i dôležité poznanie, ktoré mu zmení život. Medializáciu a uznanie Zolovho výstupu zatienila smrť jeho kamarátov, ktorí sa v rovnakom čase pokúšali alpským štýlom preliezť Boningtonovu cestu na Everest. Prečo on z Dhaulágirí zostúpil a jeho štyria kamaráti z Everestu nie? Zamýšľal sa nad vývojom horolezectva, zmyslom riskovania a hľadal ďalšiu cestu životom. Začal sa venovať psychológii, aby pochopil, do akého stavu sa tam hore dostal. Ovplyvnilo to aj jeho ďalšie životné smerovanie.

Hosť večera

ZOLTÁN DEMJÁN - horolezecká legenda, jeden z najúspešnejších slovenských výškových horolezcov, cvičiteľ, zaslúžilý majster športu.

Viac info v Kalendári podujatí.

www.horyamesto.sk