Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Ukončenie zimnej sezóny so slovenským rekordom

Poslednými pretekmi zimnej sezóny boli Majstrovstvá SR juniorov, ktoré sa konali v Trnave 14. – 16.12.2018  za účasti 42 klubov a 229 plavcov. Bronzové medaile sa podarilo vybojovať Viktorovi Malíkovi v disciplíne 400 polohové závody a Jurajovi Soldánovi v disciplíne 1500 voľný spôsob.

Ďalšie umiestnenie získal Juraj Soldán na 800 voľný spôsob a 200 motýlik na 5. mieste. Viktor Malík sa umiestnil na 4. mieste na 200 motýlik. Damián Križan skončil na 8.mieste na 50 prsia, 12. miesto  na 50 motýlik a 100 polohové preteky. Lucia Držíková sa umiestnila na 10. mieste na 1500 voľný spôsob a 200 motýlik, Matej Držík najlepšie umiestenie dosiahol na 200 motýlik 9. miesto.

Veronika Kolníková štartovala, vo farbách TJ Znojmo, na Majstrovstvách Českej republiky, kde získala titul majsterky ČR v disciplíne 1500 voľný spôsob v novom slovenskom rekorde 16:43,51, ktorý sa jej podarilo v priebehu mesiaca vylepšiť o 10 sekúnd. V disciplíne 400 polohový závod získala bronzovú medailu, na 800 voľný spôsob sa umiestnila na 8. mieste a na 400 voľný spôsob na 11. mieste.

V 11. roku existencie sa Piešťanskému plaveckému klubu podarilo mať zastúpenie vo všetkých vekových kategóriách a tešia nás úspechy našich pretekárov, za čo im chceme poďakovať a taktiež aj trénerkám a trénerom za ich prácu.