Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Plavci Kúpeľov medzi dospelými s piatimi cennými kovmi

Plavci Kúpeľov medzi dospelými s piatimi cennými kovmi

V dňoch 14. – 16.06.2019 sa v Žiline na krytom 50 metrovom bazéne konali majstrovstvá Slovenskej republiky Open. Súťažilo 238 pretekárov zo 41 klubov Rakúska, Azerbajdžanu, Českej republiky, Maďarska, USA a domácich. Plávalo sa systémom rozplavby, finále a pretekárkam ŠPK Kúpele Piešťany  sa v rámci majstrovstiev Slovenska podarilo vybojovať päť cenných kovov. ŠPK Kúpele Piešťany bol zastúpený vo vode šiestimi chlapcami a piatimi dievčatami.

Dve strieborné medaile si domov odviezla Sára Niepelová  za druhé miesta vo vytrvalostných disciplínach 800 a 1500 v.sp.. Sára úspešne zvládla študijné povinnosti a pred odchodom na štúdium do USA jej plavecká  forma opäť narastá.

Tri razy sa na bronzový stupienok postavila Olívia Ana Šprláková-Zmorová,  taktiež v  kraulových disciplínach 400, 800 a 1500 v.sp.. Pred štartom na EYOFe v Baku potvrdila sľubnú formu.   

Štvrté miesto obsadil a zemiakovú medailu vyplával v disciplíne 200 znak Filip Lányi, ktorý sa pripravuje na majstrovstvá Európy v diaľkovom plávaní na otvorenej vode.