Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Piešťanskí akvatlonisti úspešne v Bratislave a Dolnom Kubíne

Prvé dve marcové nedele sa niesli pre piešťanských triatlonistov v znamení akvatlonov. Najskôr sa 3.3.2019 v bratislevskej Karlovej Vsi uskutočnil Akvatlon pre všetkých a o týždeň neskôr, 10.3.2019, akvatlon v Dolnom Kubíne.

Do Bratislavy sa vypravila pätica piešťancov od najmenších až po dospelých. Ako prvá sa na štart postavila Alexandra Tapušíková. Tá si z Bratislavy odniesla striebornú medailu v kategórii Nádeje C dievčat do 7 rokov, keď odplávala 25 m v bazéne a následne po prestávke odbehla 125 m behu. Ako ďalší, v kategórii mladších žiakov a žiačok, plávali na 200 m v bazéne Eliška Drahovská a Patrik Tapušík. Obaja vyplávali ako prví, a potom ich čakal 1 km behu. Eliška si svoj náskok z plávania s prehľadom udržala a Patrik nakoniec dobehol u chlapcov na 3. mieste. Po mladších žiakoch plávali tí starší. Tu mal náš klub ŠBR Piešťany zastúpenie v Jurajovi Sokolovi. Tomu sa podarilo tiež vyplávať najrýchlejšie zo všetkých súperov a svoj náskok zo 400 m plávania si až do záverečnej rovinky udržal. Avšak tesne pred cieľom 2 km behu ho predstihol len o pár sekúnd Šimon Rebidáš z Turčianskych Teplíc. To znamená, že Juraj získal striebornú medailu.

V kategórii dospelých štartovala Lýdia Drahovská, ktorá vyplávala po 1 km ako druhá. V náročnom krosovom behu však predstihla svoju súperku, takže napokon v absolútnom poradí žien zvíťazila.

Celkový sumár z Akvatlonu pre všetkých v Bratislave bol dve zlaté, dve strieborné a jedna bronzová medaila.

Nasledujúci týždeň v Dolnom Kubíne štartovali už iba sestry Drahovské a Patrik Tapušík. Patrik ako čerstvý vicemajster v diaľkovom plávaní z piatka 8.3.2019 ešte cítil únavu, a táto sa prejavila už v plávaní.

Vyplával až tretí a do cieľa behu nakoniec prišiel na šiestom mieste.

Eliška Drahovská síce vyplávala štvrtá za tromi dolnokubínskymi plavkyňami so stratou 12 sekúnd, avšak excelentným behom na 1 km trati nielenže stiahla svoju plaveckú stratu, ale s prehľadom zvíťazila. Jej sestra Lýdia vyplávala s veľmi dobrým časom na druhej pozícii za dorastenkou Martinou Mesárošovou, avšak na behu sa jej nedarilo celkom tak, ako by si to predstavovala. Predstihla ju ešte jedna dorastenka, čím skončila na treťom mieste v absolútnom poradí. Avšak svoju kategóriu žien vyhrala, takže kubínsky akvatlon bol pre Piešťany s dvomi zlatými.

Najbližšie kolo triatlonového pohára bude už o duatlone, ktorý sa uskutoční v Kravanoch nad Dunajom 7.4.2019. Verím, že aj tam získame cenné body do slovenských pohárových súťaží.