Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Duatlon Dvory nad Žitavou vyšiel Eliške Drahovskej na výbornú

V sobotu 20.4.2019 sa vo Dvoroch nad Žitavou uskutočnilo tretie kolo duatlonového pohára v roku 2019. Zúčastnila sa ho z Piestan aj pretekárka klubu ŠBR Piestany - Eliška Drahovská. Pre ňu v kategorii mladších žiačok to bolo zároveň siedme kolo celoročnej triatlonovej súťaže.

Eliška štartovala o 10tej hodine vo svojej kategórii, kde po úvodnom behu na 2 km absolvovala 6 km na bicykli a na záver pridala ešte 1 km behu. Úvodný beh sa jej vydaril, keď k svojmu bicyklu vbiehala na vedúcej pozícii ako dievča spolu s vedúcim pretekárom Alexom Mandákom z Levíc v kategórii chlapcov. Alex jej na cyklistike ušiel, avšak dostihla ju zozadu dvojica jazdiaca spolu, v ktorej bola aj jej vážna súperka Simona Laktišová.

Na záverečný 1km beh vbiehali obe spolu. Po 500m bol ich súboj stále vyrovnaný, avšak posledné 500m kolo už patrilo Eliške a nakoniec zvíťazila s pomerne veľkým náskokom.

Eliškin prvý tohtoročný duatlon vyšiel na výbornú a veríme, že aj nasledujúcu sobotu potvrdí svoje kvality na triatlone v Bratislave.