Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

Prinášame Vám súhrn zápasov mužov a dorasteneckých a žiackych kategórií.

Muži
11. kolo

Mokrý Háj - Piešťany 2:3 (2:0)

Góly: 14. Martin Brezina, 36. Radko Valúch - 65. Jozef Glos, 83., 90. Juraj Braniša

Zostava 11. kola: Budka - Modrovič (Štefanka), Polačik, Hutár, Horil (Miškech) - Hrnčiar (Klasovitý), Gula, Kusý, Glos - Braniša, F. Korec

Martin Javorka, tréner mužov:  Vzhľadom na výsledky našich priamych súperov v boji o postup z minulého kola, v ktorom sme mali voľno, nič iné ako víťazstvo v Mokrom Háji neprichádzalo do úvahy. V predzápasovej príprave sme sa dohodli na nejakých veciach, ako chceme v zápase hrať, no v prvom polčase sme na ihrisku nedodržali pokyny z kabíny a preto polčasový výsledok bol 2:0 v prospech domácich. Napriek nepriaznivému stavu sme aj v prvom polčase mali silné držanie lopty, diktovali sme tempo hry, zahrávali sme neskutočné množstvo štandardných situácií, no naša efektivita v zakončení bola nulová. Domáci futbalisti hrali na rýchle protiútoky s cieľom ísť do zakončenia po centrovaných loptách. Tak aj padli oba góly do našej siete, kde aj vinou nášho nedôrazu a zlej organizácie a rozostavenia hráčov, domáci ani nevedeli ako a z ničoho nič vyhrávali 2:0. Treba však povedať, že po úvodnom góle, ktorý nás zaskočil, lebo my sme v kabíne kládli dôraz na to, aby sme strelili vedúci gól v zápase, domáci bránili so všetkými hráčmi na vlastnej polovici ihriska. Keďže sa výsledkovo zápas odohrával v prospech domácich, futbalisti Mokrého Hája enormne bojovali o každú loptu, pričom nevypúšťali žiadny súboj. Do druhého polčasu sme posilnili našu ofenzívu, hráčom sme povedali v kabíne, že potrebujeme streliť kontaktný gól, a to strelami z pozícií stredných vzdialeností, lebo sme očakávali, že domáci už neopustia vlastnú polovicu ihriska. Trvalo nám to 20 minút a nakopol nás gól z kategórie "lacných", keď centrovaná lopta Joža Glosa z 30 metrov na prekvapenie všetkých skončila v sieti domáceho gólmana. Od tohto momentu sme úplne ovládli dianie na ihrisku, prichádzali postupne naše vyložené šance, ktoré však domáci hráči dobre blokovali pred svojim brankárom. A keď aj Jožo Glos v 75. minúte tesne minul odkrytú domácu bránu, vyzeralo to s nami "všelijako". Po dlhom obkľúčení domácej brány prišla 83. minúta, rýchle zahratá akcia Milanom Klasovitým na Jurka Štefanku, a po jeho krásnom presnom centri nasledovala gólová hlavička Jura Branišu. Posledných 7-8 minút sme zariskovali, pretože sme chceli získať 3 body, a tak v 90. minúte sa v rohu pokutového územia dostal k lopte Juro Braniša, kľučkou sa zbavil dvoch brániacich hráčov, naviedol loptu do stredu ihriska, odkiaľ umiestnenou strelou rozhodol o našom víťazstve. Na záver chcem uviesť, že konečne nám vyšli aj striedania, keď všetci traja noví hráči - J. Štefanka, Miškech a Klasovitý, boli oživením našej útočnej aktivity. Chcem sa poďakovať, okrem prístupu našich chlapcov k priebehu zápasu v druhom polčase, aj domácim funkcionárom, nakoľko sa zápas odohral vo veľmi slušnom a kultúrnom prostredí. Domáci po zápase skonštatovali, že sme boli lepším mužstvom, aj keď ich inkasovaný gól v poslednej minúte veľmi mrzel, taktiež sme sa spoločne zhodli, že sme mali, okrem nepremenených šancí, kopať 2 pokutové kopy. My sa však zas a opäť musíme poučiť z toho, že ak si budeme robiť na ihrisku to, čo uznáme za vhodné, nebudeme dodržiavať stanovené pokyny, nebude to nijako dobré a takýto prístup a hierarchia povinností neposúvajú mužský futbal v Piešťanoch dopredu. Teraz sa musíme koncentrovať na posledné 3 jesenné kolá, pričom bude dostatočne dlhá zimná prestávka a skutočne niektoré základné veci fungovania kabíny sa musia zmeniť. Bez zodpovednosti, poctivej a tvrdej práce, rešpektu, nutnosti plnenia si svojich povinností každého z nás, čo sme v kabíne, žiadna spoločenská činnosť nefunguje, určite ani šport, futbal nevynímajúc. Určite je v kabíne dobrý, zdravý a futbalovo kvalitný základ, od ktorého sa treba odraziť, veľa vecí je fungujúcich, ale stále zostávajú niektoré okolnosti, ktoré sa týkajú mužstva, ktoré sa jednoducho bezpodmienečne musia zmeniť, a to bez ohľadu na to, či je trénerom Javorka s Krajčovičom, alebo Guardiola s Kloppom.

Starší dorast
10. kolo

Bratislava - Piešťany 1:1 (0:1)

Góly: 23. Juraj Štefanka, 90. Dávid Ďurák (vlastný gól)

Zostava 10. kola: Červenka - Sedláček,  Ďurák,  Sedláček,  Majtényi - Glos,  Bušík (Štetka), Štefanka - Hlbocký (Valo), Tomaga M., Sloboda

Cyril Stachura, tréner U19: Proti tradičnému bratislavskému klubu sme nastúpili s odhodlaním a chceli sme odčiniť domáci zápas proti Skalici. Domácich sme zaskočili aktívnou hrou už na ich polovici ihriska. Naši hráči dobre vypĺňali priestory, včas pristupovali k hráčom a boli dostatočne agresívni. Keď že  sa nám darila aj kombinácia,  tak sme sa v 23. minúte zaslúžene ujali vedenia po individuálnej akcií najlepšieho hráča zápasu Juraja Štefanku. Domáci sa v prvom polčase nedostali do žiadnej gólovej príležitosti. Bolo nám jasné, že takýto náročný spôsob boja nám odčerpá veľa fyzických síl. Aj preto mali domáci v druhom polčase optickú prevahu, ale do gólových príležitosti sme ich nepúšťali. Hrozili hlavne po štandartdkách a zo striel spoza šestnástky. Našim hráčom v druhom polčase chýbalo, aby viac podržali loptu a nedokázali sme dotiahnuť dobré brejkové situácie do úspešného konca. Domáci v závere zjednodušili hru  a po poslednom rohovom kope sme si nešťastne strelili vlastný gól. Zjednodušene sa dá povedať. My sme boli lepší v prvom polčase, hostia v druhom = zaslúžená remíza.

Góly: 11. Samuel Hesko - 9. Matúš Záhon, 60. Patrik Jurík

Zostava 11. kola: Sandor, Pomajbová, Vatrt, Urban, Ocelka, Šadibol, Labat, Badáň (Gregorovič), Bartošek (Majko), Hesko, Táborský

Szilárd Petényi, tréner U15:  Musíme  sa vyrovnať s prvou domácou prehrou, ku ktorej sme sami prispeli podpriemerným výkonom, kde absentoval najmä pohyb bez lopty, a tak nás obral o možnosť kombinovať, čo viedlo k nákopom a individuálnym riešeniam bez väčšieho efektu okrem vyrovnavajúceho gólu. Vstup do 2. polčasu bol oveľa lepší ,využívali sme šírku ihriska, otvárali sme priestor pre predfinálnu prihrávku a hrozili sme prienikmi v krídelných priestoroch s následným centrom. Zlepšená hra v tomto úseku nám vydržala približne 10 minút a opäť nízka aktivita, zľahčenie si a hosťom sme darovali lacný víťazný gól po štandardnej situácii, ktorému predchádzal zbytočný faul na hráča, ktorý chrbtom otočený vôbec neohrozoval našu bránu. O výsledku však predovšetkým rozhodli 4 nepremenené 100% šance, ktoré sme zahodili.

Mladší žiaci
11. kolo

Piešťany - Nitra 1:1 (0:0)

Góly: 51. Filip Fodrán - 52. Tunahan Selmani

Zostava 11. kola: Marek, Janech, Jurík, Noška, Šálek, Suchý, Seko, Pernisch, Fodrán, Gábriš, Bajzík, Hochel, Martinkovič, Franko, Čavojský, Bindics, Macek, Gešvandtner

Ján Stachura, tréner: Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, keďže sme sa v ňom streli s dosť nefutbalovým súperom, čo sme však vopred vedeli. Už minulý rok nás chlapci z ČFK Nitra pokopali a ponadávali nám. Tento rok sa to zopakovalo, navyše sa pridali aj nitrianski rodičia, čo je veľmi smutné. My sme hrali trochu ustráchane v nadväznosti na atmosféru zápasu. Neboli sme tak dôrazní a aktívni v napádaní ako v iných zápasoch. Chýbal mi z našej strany väčší hlad po góloch, čo sa prejavilo v zakončení, aj niektorých herných situáciách. K väčšej aktivite zavelil až náš kapitán Filip Fodrán v druhom polčase, po tom, čo sme dostali gól po jeho strate lopty. To jeho a paradoxne aj celé družstvo naštartovalo, zvýšili sme aktivitu a Filipom Fodránom sme z penalty vyrovnali. Súpera sme v závere dostávali pod tlak, no streliť víťazný gól sa nám už nepodarilo. Remíza je zaslúžená, najmä v kontexte toho, že sme sa nevedeli vyrovnať s neprimeranou agresivitou alebo lepšie povedané neslušnosťou či nepríjemnosťou súpera. Tento faktor trochu pokazil dojem z celého zápasu. Som však veľmi rád, že naši chlapci sa nenechali strhnúť do žiadnych negatívnych vecí a ostali sami sebou, slušní po celý zápas, tak ako ich poznáme.

Góly: 50. Kristián Reingraber - 45. Adam Hrubý, 49., 55. Ondrej Zeman

Zostava 9. kola: Mihalik, Kalnický, Ferech, Radovič, Žlnay, Zeman, Hrubý, Adamčík, Michálek, Vančo, Ružička, Drahovský, Jánoška, Makový, Petényi

Ján Stachura, tréner U13B: Zápas sa niesol presne v medziach očakávania. Naši chlapci boli jednoznačne lepší, futbalovejší, ale trápili sa opäť v zakončení. Videli sme na našej strane niekoľko veľmi dobrých výkonov, ale ani jeden slabý výkon. Každý si zahral svoj štandard, čo si veľmi cením. Hra chlapcov ma tešila, bolo vidieť, že majú veľmi dobrý základ, nedokázali sme však byť efektívni pred súperovou bránkou. Ako obvykle sme sa trápili v zakončení. Nerobím však z toho žiadne závery, nejde o žiadny nedostatok, naopak, je to prirodzená situácia, na ktorú som upozorňoval pred sezónou, že nastane. Všetci títo chlapci sú ročník 2008, ktorí hrajú prvý rok na veľkom ihrisku a fyzicky ešte nestačia starším či vyspelejším súperom. Preto prosím aj rodičov o trpezlivosť s ich deťmi, aby mali na pamäti tento fakt a počkali si ešte pár mesiacov, kým chlapci spravia ten kľúčový krok vo fyzickom vývoji, a to sa výrazne prejaví aj na celkovom hernom prejave družstva. S výkonom som inak spokojný, družstvo má veľmi veľký potenciál do budúcnosti.

Mladší žiaci C
8. kolo

Drahovce - Piešťany 1:4 (0:2)

Góly: 53. Sebastián Šimanský - 15., 39. Denis Ružička, 27. Andrej Machovič, 57. Jakub Čúzy