Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

Prinášame Vám súhrn zápasov dorasteneckých a žiackych kategórií.

Starší dorast

9. kolo

Piešťany - Skalica 3:4 (0:2)

Góly: 58. Samuel Sloboda, 60. Juraj Hlbocký, 69. Oliver Bušík - 8. Filip Zelníček, 23., 51. Lukáš Zelníček, 68. Boris Chanečka

Zostava 9. kola: Gavač - Valo(Kováčik), Stanek, Sedláček, Majtényi - Glos, Ďurák(Bušík)- Štetka(Hlbocký),Tomaga M.,Sloboda,

Cyril Stachura, tréner U19: V zápase dvoch susedov v tabuľke sa hral gólovo zaujímavý futbal. Vedeli sme, že mužstvo Skalice je dobre organizované s rýchlym prechodom do útoku, hlavne po zisku lopty. A práve tieto momenty rozhodli zápas. Mali sme problém hlavne pri výstavbe nášho útoku, kde sme robili naivné chyby. Prvý gól sme dostali, keď sme kopali ,,päťku", druhý keď sme na vlastnej polovici zahrávali priamy kop. Naši hráči sa v prvom polčase nevedeli vôbec presadiť, tak sme boli radi, že prišla prestávka. Cez polčas sme si povedali, čo musíme zlepšiť, urobil sa korektúry v zostave a zrazu bol obraz úplne opačný. Lenže po hrubej chybe Ďuráka v obrane sme dostali tretí gól... Paradoxne ten nás akoby nakopol a v rozpätí dvoch minút sa nám podarili znížiť na rozdiel jedného gólu. Veľká škoda, že po ďalšej ľahkej strate lopty sme inkasovali štvrtý gól. Búšikovým gólom sme sa opäť dostali do hry, trochu nás pribrzdilo vylúčenie Kováčika po druhej žltej karte. Napriek tomu sme siahali po bode, ale náš najlepší hráč Jurko Štefanka svojú gólovú hlavičku z piatich metrov nepremenil. Veľká škoda tohto zápasu, lebo o našej prehre rozhodli hrubé chyby a ani veľké zlepšenie v druhom polčase nestačilo ani na bod.

Mladší dorast

9. kolo

Piešťany - Skalica 2:1 (2:0)

Góly: 14. Erik Hlavatý, 15. Adam Tomaga - 43. Daniel Gaňa

Zostava 9. kola: Maliga, Noskovič, Barančík, Hlavatý, Krajčo, Taraba, Chochula, Holec (Petényi), Vyhlídal, Daňhel (Masaryk), Tomaga

Peter Vrábel, tréner U17:  Začiatok zápasu nám vyšiel podľa nášho taktického zámeru, chceli sme na súpera vytvoriť tlak vysokým napádaním a dobrým pohybom ho donútiť ku chybám. To sa nám darilo a v priebehu 14. a 15. min. sme dvakrát skórovali (Hlavatý, Tomaga). Do konca prvého polčasu sme hru kontrolovali, dokázali sme podržať loptu a súpera sme nepúšťali do vážnejších šancí. V druhom polčase sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany, hrať trpezlivo a pokúšať sa o rýchly protiútok. V 43. min. však hostia znížili po štandardnej situácii na 2:1. Aj keď sme boli do konca zápasu pod miernym tlakom, súpera sme držali v dostatočnej vzdialenosti od našej brány a zaslúžene sme vyhrali.

Starší žiaci

10. kolo

Nové Mesto nad Váhom - Piešťany 0:11 (0:6)

Góly: 8., 19. Sebastian Bartošek, 12.,22., 58. Janko Labat, 16., 47. Samuel Hesko, 24., 60. Adam Šadibol, 52. Jozef Rolinec, 65. Filip Gregorovič

Zostava 10. kola: Sandor, Pomajbová, Urban, Šadibol, Rolinec, Gregorovič, Labat, Badáň, Táborský, Hesko, Bartošek (Jánoš)

Szilárd Petényi, tréner U15:  Jednoznačné víťazstvo s dvojciferným výsledkom len potvrdzuje výrazný kvalitatívny rozdiel medzi oboma mužstvami, prakticky sa hralo len na jednu bránu a hráči si zápas užívali. Zápas vnímam skôr ako hru v zľahčených podmienkach,   a ako povinnú jazdu, ktorá nás nepreverila . Dôležité je sústrediť sa na zostávajúce zápasy s väčšou kvalitou, ktoré preveria náš potenciál a predovšetkým prípadné  víťazstvá budú  hodnotovo diametrálne odlišné.

Mladší žiaci

10. kolo

Nové Mesto nad Váhom - Piešťany 0:5 (0:2)

Góly: 21., 26. Juraj Bindics, 40. Vratko Šálek, 42. Matúš Glos, 55. Maximilián Martinkovič

Zostava 10. kola: Marek, Janech, Jurík, Macek, Noška, Čavojský, Bajzík, Glos, Pernisch, Fodrán, Šálek, Hochel, Martinkovič, Michálek, Bindics, Gábriš, Gešvandtner

Ján Stachura, tréner: So zápasom som spokojný, zaznamenali sme vysoké víťazstvo a všetci si schuti zahrali. Mali sme trochu slabší vstup do zápasu, kedy vôbec nebol vidieť tabuľkový rozdiel medzi nami a súperom vo výkonnosti na ihrisku. Postupom času sme však získavali prevahu a dostávali sme sa do šancí. Góly sme zaznamenali až po hromadnom prestriedaní, kedy chlapci z lavičky vniesli do zápasu bojovnosť, a čo ma veľmi teší, aj kvalitu. Vďaka tomu bol polčasový výsledok 2:0 v náš prospech. Po zmene strán sme už v zápase dominovali, predviedli niekoľko pekných akcií a zápas doviedli do úspešného konca. Chlapci urobili oproti začiatku sezóny pomerne značný progres, čo myslím dokazujú v posledných zápasoch. Okrem toho sme sa po tomto kole stali družstvom s priebežne najmenším počtom inkasovaných gólov. Z mojej strany trénera vládne zatiaľ spokojnosť, akým smerom sa uberáme. Samozrejme máme identifikovaných množstvo nedostatkov, na ktorých sa neustále snažíme pracovať. Najväčším úspechom v sezóne pre mňa bude, ak čo najviac z nich vylepšíme a chlapci budú mať stále radosť z futbalu. Verím však, že budú na tom pracovať minimálne tak úspešne ako doteraz.

Piešťany - Borovce 8:0 (3:0)

Góly: 13. Ondrej Zeman, 15. Michal Adamčík, 23., 51. Matej Jánoška, 39. Andrej Machovič, 49. Adam Ferech, 57. Adam Hrubý, 58. Mário Makový