Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

Muži iba remizovali a klesli na tretie miesto v tabuľke

Prinášame Vám súhrn zápasov mužov a žiackych a dorasteneckých kategórií.

Muži
13. kolo

Holíč - Piešťany 2:2 (0:0)

Góly: 57. Jaroslav Martinusík, 64. Roman Rajčák - 75., 81. Juraj Braniša

Zostava 13. kola: Budka - Gula, Polačik, Hutár, Miškech (Horil) - Hrnčiar (Žák), Modrovič, Kusý, Glos (Klasovitý) - Braniša, F. Korec (Štefanka)

Martin Javorka, tréner mužov:  Po sérii úspešných výsledkov sme cestovali do Holíča, k súperovi, ktorému sa v posledných kolách rovnako výsledkovo darilo. Tomu sme aj prispôsobili systém hry, keď sme prehustili stred ihriska a hrali sme na dvoch defenzívnych záložníkov. Celý prvý polčas sme mali hru absolútne pod kontrolou, mali sme dobrý pohyb, domácich sme zatlačili na ich vlastnú polovicu ihriska, len škoda niektorých nepresností vo finálnej fáze, lebo už po prvom polčase mohlo byť o osude zápasu rozhodnuté. Napriek tomu sme si vypracovali tri výborné príležitosti, ktoré sme však nepremenili. Domáci mali za celý prvý polčas jednu sľubnú príležitosť po rohovom kope, ktorú sme však odvrátili. S výkonom chlapcov v prvom polčase sme však boli spokojní. Cez prestávku sme upozornili našich hráčov, že jediné nebezpečenstvo na strelenie gólu hrozí po rýchlom protiútoku od hráča domácich s číslom 10, ktorého bolo potrebné v blízkosti nášho pokutového územia zdvojovať. Do druhého polčasu nastúpili niektorí naši hráči nekoncentrovaní, po ľahkých stratách lopty a slabšom pohybe, sa domáci hráči poľahky dostávali pred našu bránu a postupne si vytvárali optický tlak. Od úvodného druhopolčasového hvizdu rozhodcu sme si "pýtali" gól, ktorý prišiel v 57. minúte, ako inak kolmou prihrávkou na hráča číslo 10, ktorý samostatný nájazd premenil a domáci viedli 1:0. Ani tento gól nás neprebral, domáci pokračovali v dobrej hre, výsledkom čoho bolo strelenie druhého gólu v 64. minúte po odrazenej lopte strelou spoza šestnástky. V 68. minúte nastúpil na ihrisko Milan Klasovitý, ktorý výborne zapadol do priebehu hry a bol výrazným oživením našich útočných aktivít. Domácich sme dostali pod tlak, pričom v 75. minúte po rohovom kope domáci zahrali rukou v pokutovom území a nariadenú penaltu bezpečne premenil Juro Braniša. Naďalej sme pokračovali v tlaku a po ďalšej štandardke, ktorú rovnako ako pri prvom góle zahrával "Klaso", sa k odrazenej lopte dostal Juro Braniša a s prehľadom vyrovnal na 2:2. Po ďalšom prestriedaní sa v 86. minúte prezentoval krásnou individuálnou akciou Denis Horil, ktorého sólo bolo zastavené faulom tesne pred pokutovým územím domácich, a priamy kop Jura Branišu letel tesne nad brvno domáceho gólmana. V 88. minúte po ďalšom faule domáceho obrancu zahrával opäť "Klaso" priamy kop a po jeho centrovanej lopte Maťo Gula tesne hlavou minul bránu domácich. V nadstavenom čase zahrávali ešte domáci nepríjemnú štandardku, keď lopta preletela na hranici "päťky" našim pokutovým územím, ale na celkovom skóre sa už nič nemenilo. Myslím si, že zápas v Holíči sme mali zvládnuť víťazne, no nakoniec po zaspatom úvode druhého polčasu som rád, že sme sa vrátili do zápasu a výsledok sme aspoň vyrovnali. Zase sme sa presvedčili, že futbal je stanovený určitou hierarchiou, zodpovednosťou, každý člen tímu má svoje úlohy, či ako hráč, tréner, asistent trénera, vedúci mužstva, či masér. Niektorí hráči nepočúvajú dobre mienené rady, a potom sa zrazu z ničoho nič všetci čudujeme, že ako je možné, že po kvalitnom prvopolčasovom výkone, príde takých 25 hluchých minút v úvode druhého polčasu. Bez toho, aby si každý plnil to čo má, sa neposunieme dopredu, anarchia na ihrisku nie je možná. Ak by si každý člen realizačného tímu robil, čo chcel a uznal za vhodné tak, ako to robia niektorí hráči v určitých sekvenciách zápasu, môžeme zabudnúť na nejaké klubové ambície. Napriek tomu sme v Holíči odohrali veľmi dobrých 70. zápasových minút, akurát 20. minút svojvôle nás pripravilo o 2 dôležité body.

Starší dorast
12. kolo

Piešťany - Zlaté Moravce-Vráble 1:2 (1:1)

Góly: 4. Matúš Tomaga - 15. Ivan Mishko, 56. Andrej Mešina

Zostava 12. kola: Gavač - Valo, Sedláček, Krajčo, Majtényi (Ondrejka) - Bušík, Štefanka, Sloboda - Štetka (Kováčik), Tomaga M., Hlbocký

Cyril Stachura, tréner U19: V zápase dvoch mužstiev zo stredu tabuľky sa hral v prvom polčase vyrovnaný zápas. Naši hráči sa ujali už v 5. minúte vedenia po góle M. Tomagu. Hra sa prelievala z jednej strany na druhu. Veľká škoda, že sme po veľkej šanci nepridali druhý gól. Naopak hostia dokázali vyrovnať a tak ostal tento zápas otvorený. S prvým polčasom môžem vyjadriť spokojnosť. To sa nedá povedať o druhom polčase, keď nás súper prevalcoval... Aj keď nám chýbali až piati hráči zo základnej zostavy (Stanek, Ďurák, Strelec, Glos, Červenka), aj tak som veril, že môžeme byť úspešní. To by museli podať hráči, ktorí dostali šancu minimálne štandardný výkon, čo sa žiaľ nepotvrdilo. Pochvalu si zaslúži hlavne Krajčo, ktorý odohral prvý zápas a bol platným hráčom. Hostia boli hlavne fyzický vyspelejší a tak sme prehrali zaslúžene.

Mladší dorast
12. kolo

Piešťany - Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (1:0)

Góly: 14. Adam Tomaga - 50. Sebastián Rák

Starší žiaci
13. kolo

Piešťany - Horné Saliby 4:1 (1:1)

Góly: 23. Dominik Majko, 43. Alex Táborský, 56. Samuel Hesko, 59. Janko Labat - 17. Krisztián Balog

Mladší žiaci
13. kolo

Piešťany - Horné Saliby 5:1 (3:1)

Góly: 15. Nikolas Hochel, 18. Samuel Franko, 45. Maximilián Martinkovič, 47. Filip Fodrán, 48. Vratko Šálek - 29. Márk Varga

Zostava 13. kola: Janech, Marek- Jurík, Šálek, Noška, Suchý, Fodrán, Seko, Pernisch, Bajzík, Hochel, Gábriš, Martinkovič, Bindics, Čavojský, Franko, Gešvandtner

Cyril Stachura, zast. tréner: Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním získať tri body a podložiť to kvalitným výkonom. Po počiatočnom oťukávaní sa naši hráči prevzali iniciatívu a ujali sa vedenia po peknom góle Hochela, ktorý pekne s 30 metrov preloboval brankára hostí. Druhý gól sme pridali po peknej prihrávke Fodrána na zakončujúceho Franka. Hostia boli nebezpeční hlavne po brejkoch, ale obrana na čele s Noškom až na poslednú minútu polčasu pracovala spoľahlivo. Druhý polčas už bol úplne v našej réžii, hostia sa iba sporadicky dostávali na našu polovicu. Naši hráči dobre kombinovali, pridali ešte tri góly a tak zaslúžene vyhrali.

Starší žiaci B
13. kolo

Gbely - Piešťany 0:1 (0:1)

Góly: 35. Alexander Šesták

Zostava 13. kola:  Michálik, Jánoš, Bábik, Guláň, Gregorička, Chalás, Bartošek, Košinar, Kratochvil, Šesták, Žažo

Patrik Szabo, tréner U15 B:  Do posledného zápasu jesennej časti sme vstupovali s tým, že chceme zvíťaziť . V zostave som mal len chlapcov čisto z “B-čka”, za čo som v konečnom dôsledku rád. Začali sme veľmi dobre, hrali sme po zemi, dostupovali sme k súperovi, vedeli sme o sebe na ihrisku, bolo vidno že chlapcov futbal baví. Odmenou za pekný prvý polčas nám bol gól do šatne v 34. minúte, keď si po krásnej prihrávke Chalása medzi stopérov nabehol Šesták a z prvej trafil loptu dokonale od žrde do brány. Cez polčas som navádzal chlapcov k rovnakému výkonu, cítil som z nich, že chcú veľmi vyhrať. Druhý polčas bol úplne odlišný. Nerád sa vyhováram na rozhodcov, ale teraz musím. Prakticky nás nepustil po hlúpych verdiktoch ani na polovicu súper. Emócie boli silné, na čo som doplatil aj ja svojimi výkrikmi na adresu rozhodcu a ten mi udelil žltú kartu. Takéto rozhodovanie medzi 14 ročných chlapcov proste nepatrí. Chlapci udržali tlak a zaslúžene sme zvíťazili. Chcem sa poďakovať všetkým chlapcom, ktorí chodili počas jesennej časti na zápasy poctivo, aj keď niektoré výsledky neboli veľmi lichotivé. Ďalej na sebe budeme pracovať, pomaličky sa zlepšovať, a hlavne sa baviť futbalom. Ešte raz veľká vďaka mojim hráčom.

Mladší žiaci B
13. kolo

Gbely - Piešťany 0:4 (0:1)

Góly: 21. Richard Krbica (vlastný gól) - 34. Ondrej Zeman, 40. Maxim Ručkay, 52. Matej Jánoška

Zostava 13. kola: Mihalik, Konopka, Kalnický, Ferech, Briška, Žlnay, Ružička, Zeman, Michálek, Adamčík, Hrubý, Ručkay, Makový, Jánoška, Vančo, Drahovský, Hudcovič

Ján Stachura, tréner U13B: Výborný zápas z našej strany od prvej do poslednej minúty. Chlapci ma veľmi potešili výkonom na ihrisku a súperovi nedali žiadnu šancu. Hrali sme veľmi pekný futbal, kombinovali sme, vytvárali sme si šance a súperovi sme nedovolili nič vytvoriť. Výborne hrali všetky formácie, nebol na ihrisku žiadny slabý výkon, práve naopak, veľa dobrých výkonov, z ktorých vyčnieval výkon Ondreja Zemana najlepšieho hráča zápasu. Chlapci si postupne zvykajú na veľké ihrisko a zlepšujú sa presne podľa predpokladov, čo ma veľmi teší.