Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

Muži v súboji o druhé miesto porazili Zvončín

Prinášame vám súhrn víkendových zápasov mužstiev PFK Piešťany.

Muži
12. kolo

Piešťany - Špačince 4:1 (1:0)

Góly: 45., 86.  Juraj Štefanka, 47. Filip Korec, 90. Juraj Braniša - 65. Marek Komadel

Zostava 12. kola: Budka - Gula, Polačik, Hutár, Miškech (Sedláček) - J. Štefanka, Hrnčiar, Kusý, Glos (Klasovitý)- Braniša, F. Korec (Modrovič)

Martin Javorka, tréner mužov:  V súboji o druhé miesto v tabuľke sme mali dva ciele - víťazstvo a víťazstvo takým rozdielom, aby sme mali lepšie vzájomné zápasy so súperom, ktorý bol svojim postavením v tabuľke na našej úrovni. Oba ciele sme splnili. Od začiatku zápasu sme diktovali tempo hry, zápas sme mali pod kontrolou, mali sme lepší pohyb ako súper, ktorého sme v prvom polčase iba raz pustili do bezprostredného ohrozenia našej brány. Už v prvom polčase sme mohli vyhrávať rozdielom triedy, avšak sme nepremenili ani tie najvyloženejšie šance, a tak jediný gól strelil v poslednej minúte prvého polčasu po dobre zahratej "štandardke" Joža Glosa náš najmladší hráč Jurko Štefanka. Napriek územnej prevahe a zodpovednej defenzíve v prvom polčase sme neboli spokojní s ľahkými stratami lopty v centrálnej zóne, ktorými súper mohol hroziť nebezpečnými protiútokmi do našej otvorenej obrany, našťastie však hostia zo Špačiniec smerom dopredu nič nevymysleli. Do druhého polčasu sme vstúpili obrovským tlakom, keď hostia prakticky 15. minút neopustili vlastné pokutové územie, výsledkom čoho bol druhý gól v sieti Špačiniec, ktorý strelil Filip Korec. Škoda nepremenených ďalších veľkých príležitostí, pretože zápas mohol byť po tejto časti hry výsledkovo rozhodnutý. A tak prišla po 20. minútach druhého polčasu naša slabšia zápasová sekvencia, keď sme prenechali priestor hosťujúcim hráčom na nebezpečné rýchle protiútoky. V polovici druhého polčasu hostia skorigovali výsledok z penalty. My sme sa z tohto momentu zase nepoučili, rovnako ako to bolo v domácom zápase so Zvončínom, a tak prišla ďalšia príležitosť Špačiniec, keď samostatný nájazd hosťujúceho hráča bravúrnym zákrokom zneškodnil Dano Budka. Okrem toho hostia ešte pohrozili nebezpečnou strelou spoza šestnástky a hlavičkou, ktorá letela mimo našu bránu. Po prestriedaní sme sa v poslednej desaťminutovke znovu vrátili k našej pôvodnej hre, súpera sme zatlačili pred ich "šestnástku" a tak prišiel upokojujúci gól, keď po centri Milana Klasovitého opäť hlavičkou zakončoval Jurko Štefanka. V nadstavenom čase ešte skrášlil výsledok Juro Braniša, ktorý sa v pokutovom území hostí uvoľnil, pričom bol faulovaný a nariadenú penaltu sám faulovaný hráč bezpečne premenil na konečný výsledok 4:1 v náš prospech.

Starší dorast
11. kolo

Piešťany - Senec 4:1 (4:0)

Góly: 5. Matúš Tomaga, 14. Dávid Ďurák, 35. Zdenko Majtényi, 44. Patrik Sedláček - 83. Matej Kudrnáč

Zostava 11. kola: Gavač (Freivald)- Valo, Stanek, Ďurák, Sedláček - Glos, Bušík(Kováčik), Štefanka(Ondrejka) - Majtényi (Štetka),Tomaga M.,Sloboda

Cyril Stachura, tréner U19: Od prvej minúty sme mali zápas pod kontrolou a už v 5. minúte nás dostal do vedenia M. Tomaga. Naďalej bola hra na našich kopačkách, dobre sme kombinovali. Presadzovali sme sa hlavne po stranách, čo bol aj náš zámer. Navyše to všetko umocnila aj naša úspešná koncovka. Do druhého polčasu sme nastúpili zo zámerom pokračovať v nasadenom trende a pridať ešte nejaké góly. To prvé nám vyšlo, lebo vypracovali sme si oveľa viac gólových príležitosti ako v prvom polčase, ale paradoxne zlyhali sme v koncovke. Nevyužili sme čisté gólové príležitosti, trafili dva krát konštrukciu bránky. Naopak súper z občasnej návštevy našej polovice dokázal streliť gól, a tak dosiahol preň prijateľný výsledok. Aj tak treba chlapcov za zodpovedný prístup k zápasu pochváliť.

Mladší dorast
11. kolo

Piešťany - Senec 0:0

Zostava 11. kola: Maliga, Barančík (Burza), Hlavatý, Krajčo, Noskovič, Taraba, Daňhel (Petényi), Chochula, Modrovič (Masaryk), Vyhlídal, Tomaga

Peter Vrábel, tréner U17:  Do zápasu sme vstupovali s cieľom od začiatku vytvoriť na súpera tlak dobrým pohybom, včasným dostupovaním, agresivitou a hrou do tela. To sa nám veľmi nedarilo, ale postupom času sme hru spresnili, podržali loptu a vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí na strelenie gólu. Hostí sme do vážnejšej šance nepustili, niekoľkokrát pohrozili strelou zo strednej vzdialenosti. Obraz hry sa do konca zápasu nemenil, mali sme viac z hry, vytvorili si viac šancí, no chýbala nám presnosť a aj kúsok športového šťastia v zakončení.

Starší žiaci
12. kolo

Topoľčany - Piešťany 0:3 (0:1)

Góly: 7., 38. Janko Labat, 43. Dominik Majko

Zostava 12. kola: Sandor, Pomajbová (Jánoš), Urban, Šadibol, Rolinec, Vatrt, Labat, Majko, Gragorovič (Badáň), Táborský, Hesko

Szilárd Petényi, tréner U15:  Zaslúžene sme zvíťazili, po veľmi dobrom výkone, kde predovšetkým prístup a odhodlanie odčiniť zbabraný zápas z predchádzajúceho kola bolo cítiť už v príprave pred zápasom aj v rozcvičení, a napokon hráči to premietli do zápasu, v ktorom od úvodných minút ovládli hru až do samého záveru. Teší ma najmä snaha chlapcov vyjsť kombinačne z herných situácií a postupne vytvoriť nebezpečnú situáciu so zakončením. Presadili sme sa 3x (Labat 2, Majko 1), kde vždy predchádzala výborná kontrola lopty, čomu prispel aj dobrý pohyb ostatných hráčov, ktorí dopomohli strelcom pri skórovaní. Verím, že v najbližšom zápase hráči zopakujú výkon tohto zápasu a potvrdia body z ihriska súpera.

Mladší žiaci
12. kolo

Topoľčany - Piešťany 3:1 (2:1)

Góly: 17. Denis Polakovič, 19. Tomáš Orolín, 35. Jakub Gregorík - 4. Nikolas Hochel

Zostava 12. kola: Marek, Jurík, Noška, Šálek, Suchý, Seko, pernisch, Fodrán, Glos, Franko, Hochel, Bindics, Čavojský, Bajzík, Martinkovič, Macek, Gábriš

Ján Stachura, tréner: Hrali sme proti jednoznačne najlešiemu družstvu v súťaži, ktorý nemá slabinu na žiadnom poste. Musím chlapcov pochváliť najmä za vstup do zápasu, kedy sme súpera prvých 10 minút zatlačili, vypracovali si nejaké pološance a strelili ukážkový gól, ktorým sme sa dostali do vedenia. Po góle sme však ostali pasívnejší, súper, zvýšil svoju aktivitu a dokázal vyrovnať. Potom sme prestriedali a súper nás výrazne zatlačil a strelil dva góly po našom nedôraze pred bránkou. V druhom polčase sme znova zvýšili aktivitu a dokázali si vypracovať nejaké príležitosti. Zápas sa mohol zlomiť v záverečnej štvrtine, kedy sme si po peknom individuálnom prieniku Fodrána vypracovali pokutový kop, ktorý sme však nepremenili. Zápas sa potom dohral relatívne v pokojnej atmosfére. V konečnom dôsledku išlo o zaslúžené víťazstvo súpera, pri ktorom sme však neboli bez šance a pri troche šťastia a premenenej penalte, mohol byť výsledok iný. Som však rád, že si chlapci zahrali kvalitný zápas a k jeho kvalite bezpochyby prispeli aj svojím výkonom.

Starší žiaci B
12. kolo

Piešťany - Častkovce 1:2 (0:2)

Góly: 50. Adam Šadibol - 3. Patrik Mihál, 31. Andrej Bača

Zostava 12. kola:  Šandor, Jánoš, Košinar (Labát), Babik, Badáň, Chalás, Bartošek, Šadibol, Kratochvíl, Žažo (Rolinec)

Patrik Szabo, tréner U15 B:  Prvý polčas sme boli slabším súperom . Neverili sme si na  lopte, nedostupovali sme k súperom a hlavne sme skoro vôbec medzi sebou nekomunikovali. Súper to využil a polčas vyhral 2:0 po dvoch únikoch za našu obranu. Druhý polčas po zmenách v zostave to vyzeralo lepšie. Dokázali sme skórovať, po rohovom kope loptu do siete dotlačil Šadibol. Chviľu to vyzeralo, že aj vyrovnáme, no to sa nám  nepodarilo a zápas sme prehrali 2:1 . Celkovo nie som spokojný . Od chlapcov, keďže pravidelne chodia na tréningy, by som chcel v zápasoch väčšiu sebadôveru, komunikáciu a hlavne vášeň pre hru . Futbal treba hrať v prvom rade pre radosť.

Mladší žiaci B
12. kolo

Piešťany - Častkovce 6:1 (1:0)

Góly: 17. Ondrej Zeman, 37., 41. Richard Michálek, 54. Adam Pernisch, 57. Denis Seko, 59. Tomáš Vatrt

Zostava 12. kola: Janech, Kalnický, Noška, Žlnay, Seko, Pernisch, Adamčík, Zeman, Michálek, Ružička, Hrubý, Drahovský, Konôpka

Martin Zelenay, tréner U13B: Do zápasu sme nastúpili aj s tromi hráčmi ročníka 2008, ktorí hrajú v áčku, čo bolo na ihrisku vidieť. Porazili sme veľmi kvalitného súpera, ktorý bol veľmi futbalový, mal aj starších hráčov od nás a v prvom zápase nás veľmi potrápil. Tentoraz sme súperovi nedali žiadnu šancu, boli sme silný na lopte, v súbojoch jeden na jedného a konečne sme sa dokázali gólovo presadiť. Celkovo bola naša hra uvoľnená, dobre sa na ňu pozeralo a každý divák musel odchádzať domov spokojný. Môžeme si len priať viac takýchto zápasov.

Mladší žiaci C
9. kolo

Piešťany - Dubovany 3:1 (1:1)

Góly: 20. Andrej Machovič, 33. Jakub Hudcovič, 39. Maxim Ručkay

Zostava 6. kola:  Mihálik, Urban, Makový, Petényi, Jánoška, Kšiňan, Hudcovič, Ručkay, Machovič

Ján Stachura, tréner U12C: Do zápasu sme išli ako favorit, vopred však bolo jasné, že to bude ťažký zápas z dôvodu veľkosti ihriska, povrchu umelej trávy, ale aj súpera, ktorý má väčšiu kvalitu než je jeho postavenie v tabuľke. To sa potvrdilo hneď v prvých minútach, kedy sme aj napriek tlaku inkasovali gól po brejku súpera. Som však veľmi rád, že chlapci sa s nepriaznivým stavom popasovali a dokázali výsledok otočiť. Nečakane boli našou najväčšou zbraňou štandardné situácie, keď sme sa dvakrát presadili po rohu krásnymi hlavičkami a ešte niekoľko ďalších zakončení hlavou bolo ukážkových, len skončilo na tyčke či brankárovi súpera. Celkovo sme videli vyrovnaný zápas s našou miernou hernou prevahou a tesným víťazstvom.