Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Dorastenci U17 obsadili na turnaji v talianskej Verone tretie miesto

VERONA. V dňoch 13.-16. októbra 2019 sa dorastenci kategórie U17 klubu PFK Piešťany zúčastnili medzinárodného turnaja Verona cup 2019. Turnaja sa zúčastnilo 124 tímov vekových kategórií U11 – U19. V kategórii U17 bolo do turnaja prihlásených 15 tímov, ktoré boli rozdelené do troch päťčlenných skupín.

V skupinách sa hralo systémom každý s každým v zápasoch hraných 2 x 20 minút. Výprava z Piešťan bola ubytovaná v krásnom prostredí na brehu najväčšieho jazera v Taliansku Lago di Garda v Campingu Bella Italia pri mestečku Peschiera del Garda. Tréner mladšieho dorastu Peter Vrábel zhodnotil účinkovanie tímu na turnaji: V skupinách sa hralo systémom každý s každým v zápasoch hraných 2 x 20 minút. V našej skupine sme si zmerali sily s fínskym tímom HJK Helsinki a výbermi troch dánskych klubov Lynge Broby, Thorsager Ronde a Bjerringbro. Po troch víťazstvách a jednej prehre sme obsadili v skupine prvé miesto a priamo postúpili do semifinále, kde sme prehrali s neskorším víťazom celého turnaja Horsholm Usserod, tiež z Dánska. V náročnej konfrontácii najmä so severským štýlom futbalu sme obstáli veľmi dobre a na kvalitne obsadenom turnaji sme obsadili tretie miesto. Turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný a okrem športovej stránky ponúkal aj iné sprievodné akcie, ako napr. otvárací ceremoniál, predstavovanie tímov so štátnymi hymnami a veľkolepým ohňostrojom, súťaž dvojčlenných tímov v počítačovej hre FIFA 2020, návštevu mesta Verona, či zábavného parku Gardaland. Za možnosť zúčastniť sa medzinárodného turnaja ďakujeme vedeniu PFK Piešťany a tiež rodičom, ktorí sa finančne spolupodieľali pri zabezpečení turnaja.