Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Mládež odštartovala jarnú časť, pre koronavírus sa presúva ligové kolo dorastu

Mládež odštartovala jarnú časť, pre koronavírus sa presúva ligové kolo dorastu

Kým dorastenci v súbojoch s Púchovom, v ktorých bolí lepším tímom, dosiahli remízy, žiaci si v zápase s Považskou Bystricou pripísali výhru (U13) i prehru (U15). 

Na základe rozhodnutia SFZ, ŠTK sa odkladájú nasledovné kolá nižšie uvedených súťaží: 

 

I.LSD, U19 - 21.kolo

I.LMD, U17/16 - 21. a 22.kolo

II.LSD/MD, U19/17 - 18.kolo

I.LSŽ, U15/14 západ - 13.kolo

I.LSŽ, U15/14 stred, východ, stred + východ - 2.kolo NČ

I.LMŽ, U13/12 - 13.kolo

 

Náhradné termíny budú oznámené dodatočne prostredníctvom ÚS SFZ.

Ilustračné foto

Starší dorast
17. kolo

Piešťany - Púchov 0:0

Zostava 17. kola: Gavač - Valo,Ďurák , Krajčo, Sedláček -  Glos(Bušík), Štefanka, Strelec - Sloboda (Štetka), Tomaga M., Hlbocký (Kováčik)

Cyril Stachura, tréner U19: Na prvé jarné kolo sme sa všetci tešili. Chceli sme podať, čo najlepší výkon a odšartovať odvetnú časť víťazstvom. To prvé sa nám celkom podarilo, ale výsledok nezodpovedá priebehu hry. Od prvej minúty sa naši hráči usadili na polovičke súpera, lopta bola stále na našich kopačkách. Dobre sme kombinovali, ale chýbala nám väčšia priebojnosť v šestnástke súpera. Hostia sa iba sporadicky dostali na našu polovicu ihriska a nášho brankára prakticky neohrozili. Druhý polčas náš tlak bol ešte vystupňovaný, ale vytúžený gól, ktorý by si chlapci za predvedený výkon zaslúžili, sa nám streliť nepodarilo. Lopta tesne lietalo okolo brány, alebo sa zastavila na konštrukcii. Aj napriek tomu, že zápas skončil nepopulárnou remízou, chcem našich hráčov pochváliť a veriť, že v ďalších kolách budú mať viac šťastia pri zakončení.

Mladší dorast
17. kolo

Piešťany - Púchov 1:1 (1:0)

Góly: 15. Jakub Taraba, 54. Václav Baláž

Starší žiaci
16. kolo

Piešťany - Považská Bystrica 1:3 (0:1)

Góly: 63. Jozef Rolinec - 14., 51. Peter Ernek, 68. Tobiáš Francisty

Zostava 15. kola: Sandor, Ocelka (Hesko), Urban, Rolinec, Pomajbová, Šadibol, Labat, Kuna, Táborský, Vatrt, Majko

Szilárd Petényi, tréner U15:  Hosťujúcí líder potvrdil svoje kvality, ktoré sa prejavili najmä v druhom polčase. V prvom dejstve sme boli vyrovnaným partnerom, kde obe mužstvá  si vytvorili niekoľko šancí bez gólovej pečate. Hostia sa ujali vedenia po ľahkej strate pri postrannej čiare, ktorá napokon vyústila do nie zložitej hernej situácie pred pokutovým územím, ktorú sme nedokázali upratať a pasívne sme pripustili zakončenie hosťujúceho hráča. Mohli sme odpovedať po rýchlych protiútokoch Táborského, Šadibola, avšak vlastnou nepresnosťou finálnej prihrávky sme sa pripravili o možnosť zakončenia. Po polčase sa  sa náš herný prejav nikam neposunul, snaha o rýchly prechod bez medzihry neviedlo k ohrozeniu brány súpera a  odčerpávalo množstvo síl, ktoré chýbali pri bránení najmä v strede pola. Kontaktný gól po strele Rolinca nepriniesol impulz pre záverečný tlak, ale naopak, inkasovali sme ďalší lacný gól. Výkony niektorých jednotlivcov hlboko pod  možnosti, na aké som zvyknutý, a ktoré od nich očakávam. 

Mladší žiaci
16. kolo

Piešťany - Považská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 39. Noška, 41. Nikolas Hochel

Zostava 15. kola:  Marek, Janech, Jurík, Noška, Šálek, Suchý, Bajzík, Franko, Seko, Pernisch, Fodrán, Hochel, Bindics, Glos, Macek, Mocsonoky

Ján Stachura, tréner: Odohrali sme prvý majstrovský zápas v tomto roku. S výkonom som nebol úplne spokojný, predchádzajúce prípravné zápasy hrali chlapci lepší futbal. Súper bol húževnatý a behavý a dosť nám znepríjemňoval hru. V nej mi chýbala z našej strany väčšia kombinácia a lepšia rozohrávka, na čo sme doplácali pri prechode do útoku a neboli sme nebezpeční tak, ako sme si predstavovali. V konečnom dôsledku sme však v náročnom zápase dokázali zabrať, čo sa cení. Na niektorých hráčoch bolo vidieť, že mali dlhší výpadok a ešte sa len dostávajú do formy. Na ďalších zase bola poznať momentálna indispozícia či nepohoda. O to viac som rád, že sa prezentovali dobrými výkonmi zase ďalší hráči v súlade s porekadlom každý chvíľku ťahá pílku. 

TK PFK