Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Muži strelili 10 gólov, žiaci odštartovali ligové sezóny

Muži strelili 10 gólov, žiaci odštartovali ligové sezóny

V prvom ligovom zápase mužov už od začiatku bolo jasné na akú bránu sa bude útočiť. Prvý gól pridal už v 12. minúte Denis Štefanka a do polčasu sa sieť na bráne hostí rozvlnila ešte trikrát. Hostia z Mokrého Hája sa bránili aj v druhom polčase a skóre sa nakoniec zastavilo až na desiatke. Štyri góly v drese PFK Piešťany strelil Juraj Braniša, dva Denis Štefanka a po jednom pridali Adam Kusý, Filip Korec a Martin Strelec.

Muži

1. kolo

Piešťany - Mokrý Háj 10:0 (4:0)

Góly: 12., 75. Denis Štefanka, 29., 50., 81., 90. Juraj Braniša, 32. Adam Kusý, 37. Filip Korec,  76. Dávid Miškech, 87. Martin Strelec

Zostava 1. kola: Budka (46. Červenka )- Guľa, Grik, Hutár (51. Horil), Glos (46. Sedláček), Strelec,Korec (51, Miškech), Némethy (51, Klasovitý), Kusý, Štefanka, Braniša

Martin Krajčovič, asistent trénera mužov: Od úvodu stretnutia bola aktivita a herná kvalita na našej strane. Našim hráčom futbal chutil, boli aktívni vytvárali si dostatočné množstvo gólových príležitostí, o víťazovi nebolo pochýb, otázkou ostávalo len výška skóre. Chcem hráčom poďakovať za predvedený výkon aj napriek veľkej horúčave si zápas užívali celých deväťdesiat minút a verím, že potešili aj našich fanúšikov, ktorí ich odmenili po zápase zaslúženým potleskom.

 

 

Starší dorast U19

2. kolo

SDM Domino - Piešťany 4:1 (0:1)

Góly: 68., 88., 90. Samuel Blažek, 74. Matej - 35. Jakub Taraba

Zostava 1. kola: Magula - Valo (Barančík), Ďurák, Hlavatý, Krajčo -  Glos (Bušík), Sloboda (Burza), Štetka (Hlbocký), Tomaga M. (Chochula), Majtényi

Cyril Stachura, tréner U19: Po nevydarenom štarte sme sa chceli rehabilitovať a hlavne bodovať.  Do 70. minúty nám vychádzalo jedno aj druhé. Do zápasu sme vstúpili zodpovedne, nerobili zbytočné chyby a boli nebezpeční smerom dopredu. Domáci si dovtedy nevypracovali žiadnu príležitosť na skórovanie. Naša nočná mora sa začala zranením kapitána Glosa v 65. minúte a skončila vylúčením Majtényiho v nadstavenom čase. V 70. minúte domáci po sérií našich chýb v obrane vyrovnali a o 5 minút po ďalšej chybe sa ujali vedenia. Dve minúty pred koncom sme po veľkom závere mohli vyrovnať, čo sa nám nepodarilo. Naopak súper nás v nadstavenom čase tzv. ,,dorazil" dvoma gólmi. Tento zápas sme si prehrali sami, po veľmi naivných chybách. 

Mladší dorast U17

2. kolo

SDM Domino - Piešťany 2:1 (1:0)

Góly: 34. Jean Michel Andok, 58. Andrej Žilka - 65. Dominik Majko

Zostava 1. kola: Maliga, Jánoš (Michálek), Kardoš, Urban, Noskovič, Petényi (Kuna), Majko, Tomaga, Vyhlídal, Daňhel (Táborský), Labát (Fox)

Peter Vrábel, tréner U17:  Zápas sa hral v extrémne náročných klimatických podmienkach, čo do značnej miery ovplyvnilo výkony mužstiev. Okrem vysokej teploty našim hráčom robila problémy dôrazná hra domácich hráčov, ktorí rýchlo pristupovali k našim hráčom a najmä na vlastnej polovici nám nedali čas a priestor na rozvinutie našich útokov. Keďže postupným útokom sme sa nedokázali presadiť, prechod do útoku sme riešili dlhou prihrávkou za obranu domácich a snažili sa využiť rýchlosť našich ofenzívnych hráčov. Prvý polčas veľa streleckých príležitostí nepriniesol, vedenia sa ale ujali domáci po štandardnej situácii v 34 minúte. V druhom polčase sme striedaniami a zmenou rozostavenia chceli zlepšiť našu hru a zabojovať o lepší výsledok, ale po chybe pred našou bránou, spôsobenou najmä nedostatočnou komunikáciou hráčov, domáci zvýšili na 2:0. V 65 minúte sa nám podarilo dať kontaktný gól, čo nás do značnej miery povzbudilo. V závere zápasu sme sa snažili o vyrovnanie skóre, mali sme niekoľko nádejných protiútokov, chýbala nám však väčšia rozvaha pri zakončení. Domáci sa v závere zamerali na ubránenie výsledku, čo sa im aj podarilo. Viacerí naši hráči nepodali optimálne výkony, čo sa prejavilo negatívne aj na kolektívnom hernom prejave.

Starší žiaci U15

1. kolo

Piešťany - Galanta 1:6 (0:3)

Góly: 67. Samuel Hesko - 12. Lukáš Borovský, 14. Patrik Bihári,  35., 37. Lukáš Botlo, 66. Dávid Kelecséni, 70. Sebastián Kriška

Zostava 1. kola: Janech , Dzuro, Noška, Jurík, Suchý, Šálek, Badáň, Hochel (´Šesták), Petráš, Bindics (Košinár), Hesko

Szilárd Petényi, tréner U15:  Treba uznať, že hostia zaslúžene zvíťazili a zápas mali plne pod kontrolou v oboch fázach hry. Do polčasu sme sa prevažne len bránili a aj keď sme dokázali odvrátiť množstvo nebezpečných útočných akcií, inkasovali sme v rýchlom slede dosť lacné góly po chytateľných strelách. Smerom  dopredu sme prakticky nehrozili, respektíve hostia nám nedovolili rozvinúť súvislejšiu útočnú aktivitu s možnosťou zakončenia. Zvrat vo vývoji vzhľadom k prvopolčasovému priebehu bol málo pravdepodobný, ale aj napriek tomu mierne zlepšenie na našej strane najmä  súčinnosť v kombinácií: Badáň-Petráš -Hesko vyústili do náznakov hrozby pre súperovu bránu, pričom jedna z akcií mala aj gólovú pečať ,kde sa presadil po kolmej prihrávke Hesko. Jednoducho reálne boli lepší a  mrzia ma len niektoré lacné góly, výsledok by bol prijateľnejší. Musíme sa s tým vyrovnať, nevyhovárať sa na nič, aktívne pracovať ďalej a výsledky sa dostavia.

Mladší žiaci U13

1. kolo

Piešťany - Galanta 4:0 (2:0)

Góly: 1. Denis Ružička, 30. Andrej Machovič, 41. Denis Seko, 55. Ondrej Zeman

Zostava 1. kola:  Mihalik, Ferech, Hlavena, Adamčík, Žlnay, Michálek, Seko, Pernisch, Zeman, Ružička, Lacko, Machovič, Briška, Kalnický, Hrubý, Vančo

Ján Stachura, tréner: Po naozaj dlhom čase sme prvý súťažný zápas zvládli veľmi slušne. Súpera sme až na jednu výnimku nepustili do žiadnej šance a celý zápas sme mali pod kontrolou. Určite si viem predstaviť aj o niečo lepší výkon, ale v kontexte obrovského tepla v akom sa hralo, som s chlapcami spokojný. Videli sme niekoľko veľmi dobrých individuálnych výkonov a celý zápas sa niesol v znamení dobýjaní bránky súpera. Družstvo má svoju nespochybniteľnú kvalitu, dôležité bude ako budú chlapci ochotní napredovať. Tešíme sa na ďalšie zápasy.

Starší žiaci U15B

1. kolo

Malženice - Piešťany 4:0 (2:0)

Góly: 7. Adam Jankovič, 28., 44. Radovan Belokostolský, 37. Patrik Horváth

Tréner Patrik Szabo sa k zápasu nevyjadril.

 

Mladší žiaci U13B

1. kolo

Malženice - Piešťany 0:3 (0:0)

Góly: 40. Šimon Markech, 52. Daniel Tomaga, 60. Jakub Bondra 

Zostava 1. kola: Mihálik, Gloss, Briška, Makový, Grznár, Krajčo, Tomaga, Hudcovič, Ričány, Markech, Bondra, Beňo, Petényi, Fodrán, Lacko, Svitana

Jozef Glos, tréner U13B: V sobotu sme odohrali svoj prvý majstrovský zápas na veľkom ihrisku. Podľa toho začiatok zápasu aj vyzeral, chlapcom chvíľu trvalo kým sa zorientovali. Súper nás troška zaskočil, trafil dve brvná. Od 20. minúty zápasu sme však prebrali iniciatívu a herne sme začali dominovať. Už v prvom polčase sme si vytvorili niekoľko sľubných gólových príležitostí. Do druhého polčasu sme vstúpili s cieľom zápas vyhrať. To sa nám aj podarilo, strelili sme tri krásne góly. Škoda ďalších nepremenených príležitostí. Zo zápasom som však spokojný a verím, že budeme v takýchto výkonoch pokračovať.