Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Piešťany podľahli doma Považskej Bystrici

Necelé tri stovky divákov sledovalo v stredu večer zápas 14. kola Slovnaft Handball Extraligy, v ktorom MHK Piešťany podľahli favorizovanému MŠK Považská  Bystrica  26:34 (10:19). Nováčikovia najvyššej slovenskej ligy prvý krát v Diplomat aréne prehrali.

Domácim nevyšiel úvod zápasu. Neustále doťahoval náskok hostí. V 6 min 2:3.Hostia využili každú chybu  Piešťan a trestali najme z rýchlych protiútokov v 11 min prehrávali 2 – 8 a následne 3-10.  Po oddychovom čase zlepšili domáci obranu ako j hru v poli   v 19 min znížili na 7-11.  v snahe sa presadiť kopili najme v útoku chyby čo hostia využívali na rýchli protiútok , postupne v 25 min viedli 8-18 Hostia vyhrali polčas 10:19.

Domácim sa nedarilo v druhom polčase znížiť vedenie hostí. Strelecky sa vedeli presadiť nedokázali však ubrániť strelcov hostí. V 38 min vyhrávali hostia 15:25 v 45 min znížili domáci na 19:25 Viac sa domácim nepodarilo . Zaver zápasu sa už len dohrávalo a hostia ukončili víťaznú sériu Piešťan 26:34 .

Hodnotenie

Zápas s favoritom sme nezačali dobre nehrali sme dobre v obrane , v útoku sa nám nedarila streľba . Hostia využívali každú jednu našu chybu na presadzovanie sa z rýchlych protiútokov. Najme v prvom polčase sme sa ťažko presadzovali cez tvrdú obranu Treba ale uznať silu súpera ktorí hrajú dlhodobo o medaily a hra aj európsky  pohár. Aj napriek tomu že sa hralo sa pred peknou diváckou kulisou. V nedeľu hráme dôležitý zápas o prvú šestku .

MHK Piešťany – HC Štart Považská Bystrica 26:34 (10:19)

Zostava MHK  Piešťany: Meluš, Kapša, Drahovský, - Fejes ,Minarovský 2, Salvata 1, Bočkay , Laho , Szapu 5/1, Polakovič 6, Kotula 1 , Stano, Halo, Jaššo 3/2, Rakús 5, Macek

Najviac gólov MŠK Považská Bystrica : Macháč 8, Ivanytsia 8, Valo 5/1.

Rozhodovali: Nagy , Bačík, vylúčení: 4/7, 7 m hody: 3/3 – 3/3

V nedelu  9,12. o 19:30 privítajú na domácej palubovke ŠKP Bratislava.