Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Hlohovec - MHK 24:27 (30.11.2018)

V susedskom derby sa v Hlohovci radoval MHK Piešťany, ktorý zdolal miestny tím HC Sporta 27:24 (16:13) a predĺžil sériu svojich víťazstiev už na päť stretnutí, čím si upevnil 5. pozíciu v tabuľke.

Prvý gól zápasu strelil Laho 0:1 ale lepšie začali domác v 8 min viedli   6:3 Hostia zlepšili obranu, Meluš chytili sedmičku a niekolko preskokov domácim o desať minút 8:10 pre Piešťany Domáci po oddychovom čase tromi gólmi otočili  v 23 min na 11:10 . Piešťany štyrmi gólmi otočili v 27 min 11:14 . V posledných sekundách polčasu Halo zvyšoval náskok hostí na polčasových 14:17

V 35 min zvyšoval Polakovič na 16:20 Hlohovčania začali hrať bez brankára zo siedmimi hráčmi v poli sa  dotiahli v 40. min na 19:20, no hráči nováčika kontrovali štvorgólovou šnúrou na 19:24   Piešťanci postupne zvyšovali vedenie v 55. min viedli už 27:21, v záverečnej päťminútovke Sporta už len skorigovala prehru. Hlohovcu patrí v aktuálnom poradí 8. miesto. Piešťany nakoniec zápas v závere zvládli a v tomto zápase z priamim konkurentom o prvú šestku pripísali dôležite dva body..

HC Sporta Hlohovec – MHK Piešťany 24:27 (13:16)

Zostava MHK  Piešťany: Meluš, Kapša, Drahovský, - Fejes ,Minarovský 4, Salvata , Bočkay 3, Laho 8/3, Szapu 5, Polakovič 4, Kotula , Stano, Halo 3, Jaššo  Chudý

Najviac gólov HC Sporta Hlohovec . L. Péchy 5, Kývala, Holdoš a Bogár po 4

Rozhodovali: Gabriš a Veselka vylúčení: pok. hody: 2/1 – 4/3, vylúčení: 5 – 4, 300 divákov

Zhodnotenie

V tomto zápase obe družstvá bojovali o dva dóležite body čo bolo vidieť aj na palubovke. My sme urobili menej chýb a strelili viac gólov ako domáci a preto sme dnes zvíťazili. Na oboch stranách zachytali výborne brankári, Nás podržal najme v prvom polčase Miško Meluš keď nám hra nešla chytil viaceré čisté preskoky Hlohovčanom. V útoku sme hrali trpezlivo až do vypracovania šanci. Domáci sa snažili hrať rýchlo a tým aj dosť chybovali. Škoda našich chvíľkových herných výpadkov, ked sme dovolili domácim sa vrátiť do zápasu.   Podali smeb kolektívny výkon najme v obrane.  Chcem poďakovať divákom našemu malému fanklubu za neustále povzbudzovanie počas celého zápasu.

V stredu 5. decembra o 19.00 h privítajú na domácej palubovke MŠK Považská Bystrica

V nedelu  9,12. o 19:30  .privítajú na domácej palubovke ŠKP Bratislava