Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

MHK-Nové Zámky 29:27 (24.11.2018)

Necelých päť stoviek divákov sledovalo v sobotu večer napínavý zápas 12. kola Slovnaft Handball Extraligy, v ktorom MHK Piešťany porazili HC Štart Nové Zámky 29:27 (15:11). Nováčikovia najvyššej slovenskej ligy privítali v Diplomat aréne tabuľkových susedov z Nových Zámkov, ktorých v dramatickom zápase nakoniec porazili a posunuli sa na piate miesto.

Domácim vyšiel úvod zápasu. Postupne sa presadzovali po konbináciach viacerí hráči v 10 minút vyhrávali 7:5. Viacerými výbornými  zákrokmi sa predviedol brankár Meluš. Piešťanci si postupne vybudovali vedenie v 22 min 14: 8. V závere polčasu nepremenili niekoľko šancí. a sedemmetové hody Laho a Polakovič. Hostia znížili v posledných sekundách prvého polčasu na 15:11.

Úvodná desaťminútovka druhého polčasu nevyšla domácim , hostia postupne sťahovali náskok domácich v 42 min pri vylúčení Szapu a Bočkaja vyrovnali na 19:19  V 52 min sa dostali Nové Zámky prvý krát do vedenia  24:25 a následne Laho nepremenil sedemmetrový hod.  V 55 min po góloch Szapu a Polakoviča vyhrávali Piešťany  26:25  v 57 min Fejes svojim prvým  gólom poslal Piešťany do vedenia  27:26 hosťom sa podarilo v 58 min vyrovnať na 27:27. Domáci sa však nakoniec pred výbornou diváckou kulisou vďaka  Lahovi a Minarovskému   tešili zo zaslúženého víťazstva. 29:27 a oplatili Novým Zámkom tesnu prehru .

Hodnotenie

Vedeli sme že nás čaka tažky zápas kde bud rozhodovať každa stratená technická chyba či už v obrane alebo v útoku. V prvom polčase sme výborne bránili v bránke nás podržal Miško Meluš. V útoku sme sa presadzovali po kombináciach dirigovaný Salvatom. Škoda viacerých nepremenených šancí v závere polčasu keď sme mali zlomiť odpor hosťí naopak sme im viacerými chybami dovolili vrátit sa do zápasu. V druhom polčase nám prestala fungovať obrana dostavali sme lacne góly čo bolo zapríčinené viacerými vylúčeniami. Aj napriek nepriaznivému stavu sa nám podarilo  vrátiť do zápasu a hnaný výbornými divákmi sme nakoniec zápas v závere zvládli a v tomto zápase o prvú šestku pripísali dôležite dva body..

MHK Piešťany – HC Štart Nové Zámky 29:27 (15:11)

Zostava MHK  Piešťany: Meluš, Kapša, Drahovský, - Fejes 1,Minarovský 2, Salvata 2, Bočkay 3, Laho 8/2, Szapu 4, Polakovič 9/1, Kotula , Stano, Halo, Jaššo

Najviac gólov MHK Štart Nové Zámky Tschur 6/2, Rakatynec 6, Vadkerti 4.

Rozhodovali: Sivák, Klimko, vylúčení: 5/4, 7 m hody: 7/4 – 3/2