Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Víkendové výsledky hádzaná

Víkendové výsledky hádzaná

Víkendové výsledky hádzaná

Mladšie žiačky

23.11.2019 | MHK Piešťany - MŠK DAC Dunajská Streda "A": 10:28 (2:10)

Mladší žiaci

24.11.2019 | HC SPORTA Hlohovec - MHK Piešťany: 22:13 (16:5)

Vyjadrenie trénera mladších žiačok:

Tento víkend nás čakal najsilnejší súper v lige ktorý vedie nielen našu Trnavskú ligu ale aj Bratislavskú. Dievčatá z Dunajskej Stredy sú pravidelným účastníkom majstrovstiev Slovenska a tam pravidelne hrávajú o najvyššie priečky. A bolo to aj vidieť. Prevaha a sila súpera bola obrovská. Súper bol fyzicky aj hádzanársky veľmi vyspelý a hral naozaj veľmi dobrú a peknú hádzanú. Takmer do ničoho nás nepúšťal a jeho aktívnou obranou nás nútil robiť chyby a z toho aj bolo z našej strany veľmi veľa zlých nahrávok. Ale pár krát sa nám podarilo preisť cez obranu a spraviť dobrý útok z čoho sa veľmi teším. Veľmi dobre nám opäť zachytala brankárka ktorá chytila až 6 sedem metrových hodov. Na druhej strane je to výkričnik pre našu obranu. Veľmi neskoro pristupujeme a boli sme pomalší na nohách. No potešilo ma však, že proti takémuto silnému súperovy strelila gól aj naša ešte len 8 ročná hráčka Dorotka. Napriek vysokej prehre som rád, že sme si mohli zahrať takýto ťažký zápas proti tak dobrému súperovi. Takéto zápasy nás posúvajú ďalej či už hráčky ale aj mňa ako trénera. Bolo by dobré keby dievčatá hrávajú častejšie takéto ťažké zápasy. Musíme ale zamakať na mnohých veciach.

tréner Eduard Ochotnický.

 
Prípravky

Najmladšie kategórie hádzanárov MHK Piešťany začali hrať turnaje v minihádzanej.

V tomto týždni absolvovali naše prípravky dva turnaje. Zúčastnilo sa náš A tým zložený z chlapcov 2009-2010. B družstvo zložene s chlapcov 2011-2012, a C družstvo zložene z dievčat.

Na prvom turnaji si naše družstvá zmerali sily s družstvami Hlohovca A,B, Dunajská Streda. Pre naše B a C družstvo sú tieto turnaje veľkou školou hádzanej, keď hrajú proti od seba starším a skúsenejším hráčom. Pre väčšinu detí to boli ich prvé zápasy minihádzanej v živote. Každý gól je pre nich úspechom ako aj každá jedna pekná akcia, aj keď neskončí gólom je úspech. Pre tieto družstvá nie je dôležitý konečný výsledok ale predvádzaná hra, radosť z hádzanej a zlepšovanie svojich hádzanárskych zručností.

A družstvo prehralo tesne s A Hlohovca, remízovalo s Dunajskou Stredou, ostatné zápasy vyhralo. B družstvo sa veľmi snažilo a bojovalo o každú loptu a naberalo cenné skúsenosti. C družstvo vyhralo dva zápasy, čo je pre super výkon, keďže hrajú v chalanskej lige a všetky môžu hrať túto ligu ešte budúci rok.

Na druhom turnaji si naše družstvá zmerali sily s družstvami Trnavy, Topoľčian, Cífera a Dunajskej Stredy.

A družstvo prehralo s Cíferom, v druhom zápase dlho vzdorovalo favorizovaným Topoľčanom, nakoniec tesne prehrali. S Dunajskou Stredou vyhrali a vzápätí po vyrovnanom zápase smolne prehrali s Trnavou.

Zhodnotenie trénera Nedorosta:

Škoda prvého zápasu, v ktorom chlapci nehrali  dobre a vypadávali nám lopty. V ďalších zápasoch sa hra v obrane aj v útoku neustále zlepšovala. Hrali sme proti silným súperom, s ktorými sme hrali vyrovnané zápasy. Tieto zápasy sú veľmi rýchle a padá v nich veľa gólov. Často rozhodujú malé chyby.

Na C družstve zloženého z dievčat bolo vidieť pokrok oproti predchádzajúcemu turnaju v Hlohovci. Nemali to jednoduché presadiť sa proti starším a vyspelejším súperom.

B družstvo našich najmenších prípravkárov, ktorí boli takmer všetkým ostatným deťom o hlavu menší, hrali oveľa lepšie ako počas prvého turnaja v Hlohovci. Niektoré akcie boli veľmi pekné a viacero deti sa začalo oveľa viac chytať a rozumieť hre.

 

Najbližší program  v sobotu 30.11. v Telocvični gymnáziu P.d.Coubertena
  • 11:30 Piešťany - Topoľčany (žiaci)
  • 12:45 Piešťany - D.Streda (žiačky)
  • od 14:00 cca do 17:00 turnaj prípraviek Piešťany A,B,C ,  Šaľa A,B,C, Dunajska Streda 

Pozývame všetkých priaznivcov hádzanej.