Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

SÚSTREDENIE V ŠALI

SÚSTREDENIE V ŠALI

Dokopy 30 hráčov z tímov mladších žiakov, mladších žiačok, starší žiakov a starších žiačok sa od 17.8. – 23.8.2020 zúčastnili sústredenia v Šali. Naše mládežnícke družstvá trénovali každý deň dvojfázovo a teda každý tím absolvoval 14 tréningových jednotiek čo v celkovom meradle urobilo neuveriteľných 64 tréningov !

Naše mládežnícke družstvá mali počas celého sústredenia k dispozícii veľkú športovú halu kde mohli celý deň zlepšovať svoje hádzanárske zručnosti. Veľké ihrisko si pochvaľoval aj tréner mladších žiačok Eduard Ochotnický ale aj jeho zverenkyne:

Počas celého sústredenia sme mali k dispozícií veľké hádzanárske ihrisko. Toľko tréningov ktoré sme počas tohto týždňa absolvovali na regulárnom hádzanárskom ihrisku nemáme v Piešťanoch počas školského roka ani za 4 mesiace. Je to smutné že doma v Piešťanoch nemôžme takto dobre trénovať. Všetci naši hráči si pekne zvykli na rozmery ihriska a výkonnostne je vidieť veľký posun. Úsmevná situácia nastala po sústredení keď sme mali prvý tréning v jednej z piešťanských telocviční a moje hráčky mi hovoria, že aké je to tu malé veď tu sa nedá hrať hádzaná.

Na tréningoch sa naši tréneri zameriavali najmä na technické zručnosti. Tréneri mali na sústredení k dispozícii všetky naše tréningové pomôcky a dokonca dostali od predsedu klubu darček a to novú streleckú plachtu ! Medzi tréningami si tak deti spríjemňovali hraním streleckých súťaží na túto plachtu ale okrem toho sa zabávali hraním rôznych spoločenských hier alebo hraním pingpongu.

Deti mali prakticky každý deň aj 7 hodín loptu v ruke. Dokonca aj večer keď boli už všetci na penzióne sa hrali deti vonku rôzne hry s loptou ako myšku alebo vybíjanú.

Okrem toho boli deti spolu prakticky celý deň a tým sa utužovali priateľstvá medzi spoluhráčkami a spoluhráčmi čo je v kolektívnom športe veľmi dôležité.

Toto je už druhé takéto sústredenie ktoré sme dokázali zorganizovať a myslíme že bolo na 1*.