Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Druhý turnaj reštartu starších žiačok v hádzanej v Hlohovci

V prvom zápase sme nastúpili proti domácej Sporte Hlohovec a od začiatku Piešťany zaskočili súpera aktívnou vysunutou obranou  . V útoku sa strelecky presadzovali z krídiel Kopálova a Fedorková. Postupne sme si vybudovali vedenie 11:6. Po niekoľkých chybách v závere polčasu sme dovolili znížiť domácim na polčasový stav 12:9.  V druhom polčase nevyšlo Piešťanom prvých 6 minút, keď sme kopili chyby najmä v rozohrávke a po góloch z protiútokov  v 6 min sme prehrávali 13:15. Zlepšenou hrou v obrane sme postupne hru otočili a išli do jedno gólového vedenia. Sporta vyrovnala v poslednej minúte na konečných 19:19. Piešťanom sa z posledného útoku už skórovať nepodarilo a zápas skončil zaslúženou remízou. Strelecky sa presadili Kopálová 6 ,Fedorková 6, Purchartová 3 a Brandhuber 4.

V druhom zápase proti Seredi Piešťany doplatili najmä v prvom polčase na chyby v rozohrávke, ktoré súper trestal rýchlymi gólmi . V hre na postavenú obranu sme dokázali eliminovať súperove vysoké spojky. Po prvom polčase viedla Sereď 14:8. V druhom polčase sa hra vyrovnala a  Piešťany vyhrali druhý polčas 12:11 a celkovo podľahli víťazovi turnaja a reštartu súťaže 25:20.Strelecky sa presadili Kopálová  6, Fedorková 4, Macová 3, Purchartová 4, Brandhuber, Miklušaková a Samuhelová po 1.

V treťom zápase s Lehnicami Piešťany nezachytili úvod zápasu a po úvodnom góle a štyroch chybách v rozohrávke sme prehrávali 1:4. Piešťany počas celého prvého polčasu doťahovali náskok Lehníc na polčasových 12:13.  V druhom polčase sa podarilo Piešťanom v rozmedzí  6. až 10. minúty otočiť tromi gólmi na 18:16. V 14. minúte sme navýšili na 20:17. V druhom polčase obe družstvá dobre bránili a čakali na chybu súpera a rozchytala sa  Barlová, keď podržala hráčky viacerými úspešnými zákrokmi, aj dvomi chytenými sedmičkami. Piešťany postupne otáčali hru a vybudovali si dvoj gólové vedenie, ktoré v závere ešte zdramatizovalo vylúčenie Brandhuber . Po strate lopty Lehnice znížili na rozdiel gólu. V závere Piešťany zvládli osobnú obranu Lehníc, vybojovali si sedemmetrový hod, ktorý Fedorková premenila na konečných 21:19. Strelecky sa presadili Fedorková 7, Kopálová 6, Brandhuber 6, Zigová 2.

Zostava MHK Piešťany Barlová- Kopálová 18, Fedorková 17, Brandhuber 11,  Purchartová 7, Macová 3, Zigová 2, Miklušáková 1, Samuhelová 1,Soldánová .

Hľadáme nové talenty pre náš klub dievčatá aj chlapcov pre všetky kategórie ročníky 2004 a mladšie. Informácie u trénera mládeže tel. č. 0951 509 617