Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Víťazný víkend si užili hráčky MHK Piešťany

Víťazný víkend si užili hráčky MHK Piešťany

HŠK-74 Kolárovo – MHK Piešťany 29:35 (15:15)

Piešťany nastúpili v pozmenenej zostave, pričom na zápase sa nezúčastnili hráči, ktorí v predošlom kole v Bratislave zaťažili konto súpera 23 gólmi. Aj tak sme však boli favoritom tohto stretnutia, ktoré sa začalo s viac ako ½ hodinovým meškaním.

Celý prvý polčas bol viac ako vyrovnaný, pričom našim hráčom sa nepodarilo ujsť domácim o viac ako o tri góly, aj keď sme celý polčas vyhrávali. Asi najväčším problémom hráčov Piešťan bolo vyrovnať sa s rozmermi menšieho ihriska, kde nebol priestor na hru krídel. Nakoniec prvý polčas skončil nerozhodne 15:15.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, ujali sa vedenia a až do 50. minúty nepustili Piešťany do vedenia o viac ako o gól. V tomto čase sa však prejavila väčšia herná kvalita našich hráčov a hlavne gólmi Majerníka a Sedláčka narástol rozdiel v skóre v 54. minúte na 4 góly ( 27:31 ).  V závere zápasu sa už domáci nevenovali hre, viac komentovali rozhodnutia rozhodcov ako hrali  a náš náskok narástol na konečných 29:35.

Zostava MHK Piešťany

Ondrejička 2, Metejovič 2, Sedláček 11, Majerník 11, Schuchmann 1, Stano, Goga, Nedorost 4, Jakubík 3, Soldán 1, Moravčík, brankári Pista a Drlička

Tréner: Csukaová

 

Hlohovec – Piešťany 9:24 /4:14/

Žiačky v priamom súboji o tretie miesto nastúpili maximálne koncentrované. Vychádzali z dobre organizovanej obrany, za ktorou spoľahlivo chytala Barlová. Domácim iba raz dovolili vyrovnať v 1. minúte na 1:1. Svojou trpezlivou hrou v útoku si postupne vybudovali náskok 1:4 v 8 minúte. Pokračovali vo výbornej hre v obrane a v  útoku sa snažili hrať kombinačne až do vypracovania čistého preskoku.  Domáce sa v prvom polčase dokázali naposledy presadiť v 13. minúte na 4:8 . Až do konca polčasu sa strelecky presadili už len hráčky Piešťan a navýšili vedenie na polčasových 4:14.

V druhom polčase pokračovali vo svojej hre, dobre bránili a postupne zvyšovali  náskok na 6:20. Postupne sa na ihrisko dostávali aj všetky mladšie žiačky, z ktorých sa strelecky presadili Blašková a Dorošová dvomi gólmi. Do bránky nastúpila Mydlová a predviedla viaceré zákroky.

Martin Nedorost: Dievčatá dodržali pokyny, ktoré sme si dali pred stretnutím . Chceli sme vychádzať z obrany. V útoku, hoci sa strelecky nepresadila Purchartová,  ale vytvárala príležitosti pre ostatné hráčky a najmä pre Brandhuber.  Vyšlo nám niekoľko dohodnutých kombinácii. Treba poďakovať všetkým dievčatám za bojovný kolektívny výkon, keď sa tešili z každého streleného gólu.  

Zostava MHK Piešťany

Barlová, Mydlová – Bachňáková 1, Dorošová 2, Blašková 2,Purchartová2, Brandhuber 9, Múčková 3, Moravčíková 1, Kopálová 4.

Tabuľka - nekompletná tabulka starších žiačok po jeseni
1. Dunajská Streda 4 zápasy 8 bodov
2. Dunajská Streda B 4 zápasy 8 bodov
3. Piešťany 6 zápasov 8 bodov
4. Sereď 6 zápasov 6 bodov
5. Hlohovec 4 zápasy 4 body
6. Cífer 6, zápasov 2 body
7. Topoľníky 6 zápasov 0 bodov