Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

ŠK DAC D. Streda – Piešťany 9:13 (6:7)

ŠK DAC D. Streda – Piešťany 9:13 (6:7)

Dunajská Streda 19.2.2022
Reštart žiakov po prerušení súťaže

Po minulotýždňovom nácviku odohrania zápasu ( súper dorasteniek z Lehníc pre Covid19 nakoniec nedocestoval ) sa po niekoľkomesačnej prestávke do mládežníckych súťaží zapojili mladší žiaci svojim zápasom v D. Strede.

Po počiatočnom vyrovnanom priebehu chlapci v polovici 1. polčasu odskočili domácim na rozdiel dvoch gólov, ktorý sa domácim do polčasu podarilo už len skorigovať na rozdiel jedného gólu – 6:7. Druhý polčas tak sľuboval vyrovnanú zápletku s nejasným výsledkom.

V tomto duchu sa niesla prvá polovica druhého polčasu, kedy si Piešťanci udržiavali tesné vedenie. V strede polčasu hosťom vyšlo niekoľko utešených akcií a podarilo sa domácim odskočiť na rozdiel 4 gólov. Kvalitná obrana následne nedovolila domácim otočiť vývoj stretnutia a zápas dospel ku konečnému výsledku 9:13.

Vyjadrenie trénerky Csukaovej

Prvý tohtoročný zápas sa rozbiehal pomerne ťažko. Počas celého prvého polčasu sme postupne získali iba jednogólové vedenie. Chcela by som pochváliť brankára Martina Greifa, ktorý spoľahlivo odchytal cely zápas. Naše družstvo bojovalo až do konca, pričom hlavne v obrane sme boli podstatne lepší ako náš super.

Zápas absolvovali: Brandhuber, Šintál, Soldán 1, Pelcl 8, Fuska M. 1, Antal 3, Mydlo, Greif

 

Nedeľné zápasy mladších a starších žiačok dopadli tak ako je to teraz bežné – odložili sa pre karanténu na strane D. Stredy.