Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Piešťanská Regata 2020

Aj slovenská rýchlostná kanoistika sa konečne dočkala svojich prvých pretekov v tomto zvláštnom roku. Počas uplynulého víkendu 18. – 19. júla 2020 Klub Kajak – Kanoe Piešťany ako prvý spomedzi slovenských klubov usporiadal za organizačných pokynov, ktoré schválil Výkonný výbor sekcie hladkých vôd podľa aktuálnej epidemiologickej situácie. Opatrenia boli zamerané na obmedzenie kontaktu medzi osobami, na zabezpečenie ochrany účastníkov, organizátorov a rozhodcov pretekov.

Pieštanskej Regaty 2020 sa zúčastnilo 22 klubov ( z toho 1 nemecký ) so 412 pretekármi, ktorí si prišli zmerať sily v sobotu na 1000 metrových tratiach vo veku od 13 rokov až po veteránov, na tých mladších čakala dvoj kilometrová trať. V nedeľu zúročili svoju prípravu tí starší na 500 metrov a tí mladší na 1000 metrov. Pretekalo sa iba v singlových disciplínach. Keď sa na náročné rozjazdy postavilo 35 mladých nádejných piešťanských rýchlostných kanoistov sa aj počasie umúdrilo, prestalo pršať a začal sa boj o cenné kovy.

Tie najcennejšie v podobe zlata si domov odniesli juniori Viktor Samuel Podhradský v K1 a Peter Kizek v C1 na oboch tratiach, piate zlato pre Piešťany vybojoval veterán Milan Jankech na 500 m. trati a na 1000 m. získal bronz. Strieborné kovy si vypádlovali: 2x Daniel Rybanský v K1 juniori a Šimon Urban v K1 chlapci 11 roční na 2 km. Bronz na 1000 m. patril juniorovom – Matejovi Današovi v K1 a Michalovi Szobolovszkému v C1, ktorým len o vlások utiekla medaila v 500m tratiach, kde skončili na krásnom 4. mieste, Jakubovi Uhrínovi v K1 chlapci 11 roční na 2 km a na 1 km obsadil 4. miesto. Z dievčat sa najlepšie darilo kadetkám: kajakárke Tatiane Trakalovej – 3. miesto na 500m, 4. miesto na 1000m. a kanoistka Tamare Balážovej, ktorá získala v oboch tratiach bronz, Laure Hanákovej – 3. miesto v K1 dievčatá 12 ročné na 1 km a 4. miesto na 2 km. Do finálových jázd medzi najlepších deväť pretekárov sa zaradili aj kadeti: Michal Zrutta – 2x 6. miesto v K1, Dušan Hladký – 2x 5. miesto v C1, Lukáš Božík – 2x 7. miesto v C1, veteráni: Juraj Homola a Ján Zrutta, kadetky: Romana Švecová – 2x 6. miesto, Hana Gavorová – 5. miesto na 500 m a 7. miesto na 1000 m., Simona Božíková – 2x 8. miesto v K1 dievčat 13 ročných. Medzi tými mladšími sa v prvej desiatke umiestnili: Filip Jankech, Tomáš Tapušík, Martin Křen, Dominik Hladký, Mário Zachar a Karolína Schultzová.

Doma nesedeli a so svojimi rovesníkmi sa húževnato popasovali aj Martin a Lukáš Chalásovci, Martin Bábik, Tadeáš Beck, Timotej Ondrejička, Alex Papay, Branislav Oravec, Adam Valachovič, Eliška Gajdošíková a Katarína Levičann.

Celková bilancia klubu: 5 zlatých, 3 strieborné a 8 bronzových medailí.

Finálová jazda juniorov na 1000 metrov, loď č. 6 – D. Rybanský, č. 5 – V. S. Podhradský, č. 4 – M. Današ, č. 2 – M. Orth (Nemecko)