Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Podhradský, Zrutta a Kizek sú Majstrami Slovenska na dlhé trate

Rýchlostná kanoistika ukončila svoju obmedzenú a zvláštnu sezónu Majstrovstvami Slovenska v dlhých tratiach za účasti  193 pretekárov z 18 slovenských klubov. V magickom dátume – 10.10.2020 sa pretekalo sa za pekného jesenného počasia na jazere v Novákoch za prísnych epidemiologicko-hygienických opatrení. Dobrú náladu pretekárom nepokazila ani skrátená verzia majstrovstiev. Kajakári a kanoisti si svoje sily zmerali iba v singlových disciplínach na 5000 metrových tratiach vo veku od 13 rokov. Tí mladší súperili na 500 metrov.

Za Klub Kajak – Kanoe Piešťany pretekalo 12 mladých nadaných rýchlostných kanoistov, ktorí celkovom hodnotení klubov obsadili štvrté miesto. Najlepšie sa darilo opäť juniorom, ktorí získali všetky tri pódiové miesta – titul majstra Slovenska si po výbornom finiši vypádloval Viktor Samuel Podhradský, vicemajstrom Slovenska sa stal Daniel Rybanský a piešťanské trio doplnil Matej Današ v K1. O ďalšie tituly majstra Slovenska sa postarali kadet Michal Zrutta v K1, ktorý zvíťazil v najpočetnejšej kategórii a junior Peter Kizek v C1. Na dno svojich síl si siahol kadet Dušan Hladký a patrilo mu krásne tretie miesto v C1. Len o kúsok unikla medaila kadetkám Tatiane Trakalovej, Romane Švecovej a Hane Gavorovej, ktoré získali 4., 5. a 6. miesto. Medzi 14 – ročnými chlapcami sa najlepšie darilo Martinovi Bábikovi, ktorý obsadil 5. miesto. Medailová bilancia Piešťancov: 3 zlaté, 1 strieborná a 2 bronzové.