Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Asociácia športových klubov obohatila podujatie v meste

Asociácia športových klubov obohatila podujatie v meste

Vôbec prvou akciou, na ktorej sa Asociácia športových klubov Piešťany predstavila verejnosti v jednotnom zoskupení športov a spoločným prístupom k prezentácií športových aktivít mesta, bolo podujatie Prechádzka rozprávkovým parkom.


Na tohtoročný 6. ročník, dnes už významného podujatia, ktoré organizovalo pre deti Materské centrum ÚSMEV s mestom Piešťany a ktorého sa zúčastnilo viac ako 1500 detí sa AŠK PN podieľala vytvorením sektora športu, v ktorom si deti mohli sami a na vlastnej koži hravým spôsobom vyskúšať ako sa hádže lopta do basketbalového koša, kope lopta do futbalovej bránky, ako sa mieša a strieľa hokejkou do hokejovej bránky, či ako sa odpaľuje loptička golfovou palicou do jamky. Deti si mohli zahrať futbal a hokej s rovesníkmi z jednotlivých klubov, obliecť sa do výstroja hokejového brankára alebo povoziť na golfovom autíčku a v tom všetkom ich výdatne povzbudzoval maskot Havran.


Mnohí sa s takouto formou prezentácie športov stretli vôbec po prvýkrát, lebo tieto športy videli len na televíznych obrazovkách alebo monitoroch počítačov a tabletov. Záujem bol veľký, veď dostať sa na provizórne ihriská sa veru niekedy muselo stáť v radoch, ale pečiatka za splnenie úloh bola dostatočným zadosťučinením.


Letáčik informoval zúčastnených o Asociácií s odkazom na jej novu internetovú stránku www.askpn.sk, kde si okrem iného návštevníci stránky môžu pozrieť aj fotogalériu z tohto krásneho podujatia. Asociácia sa predstavila s novým logom a staronovým, ale stále aktuálnym sloganom“ Športom k zdraviu“.


K záujmu o členstvo v jednotlivých kluboch sa rodičom vyjadrovali kompetentný zástupcovia klubov a vďaka nadšeniu deti vládla veselá atmosféra. A či akcia splnila svoje poslanie to asi najlepšie vystihuje výrok Dominika, ktorý z jednou rukou v sadre a druhou zdravou si prišiel s otcom zamiešať s hokejkou a na otázku kde sa mu to stalo odpovedal:  

Ujo, pri futbale, ale to nevadí , lebo ja stejne budem športovecPoďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zaslúžili o vytvorenie hodnotného sektora športu a rovnako usporiadateľom za možnosť byť súčasťou tejto unikátnej akcie (viac info o akcii od organizátorov tu.

Ladislav Beleščák,
AŠK PN