Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Plavecké úspechy plavcov Kúpeľov doma i v zahraničí

Plavecké úspechy plavcov Kúpeľov doma i v zahraničí

Počas uplynulých víkendov sa uskutočnilo množstvo plaveckých podujatí na Slovensku ale aj  v zahraničí.  Na niekoľkých sa úspešne prezentovali  aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany.

Olívia Ana Šprláková- Zmorová štartovala  počas výjazdu Slovenskej juniorskej reprezentácie na Majstrovstvách Open v Dánsku v termíne 7.-10.11.2019., kde plávala v  4 disciplínach. V reprezentačných plavkách sa jej mimoriadne darilo a najúspešnejšia bola na 400 v.sp. a 1500 v.sp. keď prekonala 2  rekordy  SR 14 ročných zaplávanými časmi 4:18,01 a 17: 10,98 . V oboch vystúpeniach sa umiestnila na 5. mieste .  

Dňa 16. 11. Sa konali  v Trenčíne  plavecké preteky o Pohár mesta Trenčín,  na ktorých  zvíťazila celkovo vo   finále  žiackeho štvorboja na 200 PP Lea  Chromiaková.  Na peknom piatom  mieste sa umiestnil Jakub Jánsky.
O medailové  umiestnenia zabojovala aj  Rebeka Buková a na znakových tratiach 200 a 100 sa umiestnila na striebornom resp. bronzovom stupienku. V individuálnom štarte na 100 motýlik sa  Lea Chromiaková  tiež  umiestnila  na treťom mieste.

V tom istom termíne bojovali naši mladší a starší žiaci na podujatí v Nových Zámkoch o Pohár Delfína. Najviac úspechov zožala  Michaela  Mosná , ktorú organizátori dekorovali až v piatich disciplínach. Zlatá, tri strieborné a bronzová medaila sú jej odmenou za bojovné výkony. Na stupienku víťazov sa spomedzi plavcov Kúpeľov ešte umiestnili  Mário Stanček, Tomáš Filus  a Diana Cisárová. 

Na nedeľnom preteku Plaveckých nádejí dňa 17.11.2019 sa zúčastnili deti z 13 klubov. V Piešťanskom hoteli Adeli  hájilo farby Kúpeľov spolu 23 dievčat a chlapcov.  Vybojovali si 36 medailových umiestnení z toho 17 zlatých.  Medzi najlepšími boli Gáliková Nelly, Martinkovičová Milica,  Csenkyová  Michaela,  Bališová Eliška,  Kiralová Kristína, Mocháková Linda, Slámová Lucia a Stančeková Timea. Medzi chlapcami boli medzi ocenenými Čačík Rastislav, Šiška Samuel, Kozelka Filip, Mihálik Matúš a Hanuska Martin.   Množstvo osobných zlepšení spolu s medailami sú pre nich pekným povzbudením do  ďalšieho tréningového úsilia.