Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany víťazne na Orave aj na Spiši

Od piatku 29.11.  do nedele 01.12.2019 sa konali v Dolnom Kubíne plavecké  majstrovstvá Slovenska starších žiakov v tamojšom  AquaRelax centre na 25 m bazéne.   Kvalifikovalo sa na ne spolu 251 pretekárov zo 46 oddielov a klubov Slovenska.  Športový plavecký klub Kúpele Piešťany  reprezentovalo  deväť  dievčat a traja chlapci. Najlepšou spomedzi našich bola Lea  Chromiaková.

Vybojovala si štyri prvenstvá  na 100 a 200 motýlik, 400 PP a 800 v.sp.. Striebornú medailu  vyplávala na  200 PP a bronzový stupienok jej patril za disciplínu 200 v.sp. . Medzi 13ročnými dievčatami zaplávala štvrtý najhodnotnejší  výkon majstrovstiev.  Medailovú bilanciu plavcov Kúpeľov obohatil aj Jakub Jánsky , keď  dohmatol  tretí na 400PP. Podarilo sa mu obsadiť ešte 2 x  peknú piatu priečku na 200 PP a 1500 v.sp. .  Katarína Lopatková sa v novom osobnom rekorde na 400 PP tiež umiestnila na piatom mieste.  Darilo sa aj Natálii Ertlovej, ktorá po bojovnom výkone na 800 v.sp. obsadila šieste miesto.

V Spišskej Novej Vsi sa počas víkendu konal Memoriál Jozefa Baláža, ktorý je tradičným vrcholom zimnej sezóny  najmladších žiakov. Zúčastnili sa ich aj nádeje ŠPK Kúpele Piešťany.

V kategórii 9 ročných žiačok sa najviac darilo Lucii Slamovej, ktorá si vyplávala 7 individuálnych medailí. Zlato si vybojovala na 400m voľný spôsob a 50m znak. Striebro na 100 a 200m znak, 100 a 200m voľný spôsob a pridala aj jeden bronz na 200m polohové preteky. V tej istej kategórii získala Kristína Kiralová zlato na 100m motýlik, striebro na 200m prsia a 50m motýlik a bronz na 100m prsia a 400m voľný spôsob. V kategórii 8 ročných žiačok si najviac medailí vybojovala Milica Martinkovičová, ktorá skončila na stupňoch víťazov 6-krát. Zlato si vybojovala na 25 a 50m prsia, striebro na 25 a 50m znak a bronz na 50m kraul a 100m polohové preteky. Michaela Csenkyová sa v rovnakej kategórii tiež nestratila a vyhrala 25m motýlik a bronz získala na 50m znak. Medzi 10 ročnými žiakmi si Samuel Šiška vyplával striebro na 100m polohové preteky a bronz na 50m prsia. Martin Hanuska pridal bronz na 100m polohové preteky. Bronzovú medailu si vybojovala aj štafeta na 4 x 50m voľný spôsob v zložení Kiralová, Bališová, Hanusková a Slamová.

GRATULUJEME všetkým ktorým sa podarilo zaplávať najlepší osobný výkon a úspešne reprezentovali naše mesto.