Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Plavci Kúpeľov na majstrovstvách SR v diaľkovom plávaní získali osem cenných kovov

V piatok 14.02.2020 sa na Pasienkoch v Bratislave uskutočnili  majstrovstvá SR v diaľkovom plávaní na 50m bazéne 2020.  Na majstrovskom podujatí sa zúčastnilo  celkovo 156 účastníkov  z 24 klubov.

Športový plavecký klub Kúpele Piešťany  na nich reprezentovalo 20 pretekárov.  Podarilo sa im vybojovať 8 medailových umiestnení , z toho  päť majstrovských titulov, čím v hodnotení klubov  obsadili druhú priečku.

Najúspešnejšími  plavcami  podujatia boli naši  Olívia Ana Špláková – Zmorová  kategória 14-15 ročné a  Filip Lányi kategória 16- 17 roční. .  Obaja vyhrali svoje kategórie na 5 km a zaplávali ako juniori najkvalitnejšie  výkony majstrovstiev  spomedzi  všetkých účastníkov. Tak isto sa obom podarilo splniť limit na majstrovstvá Európy juniorov  v diaľkovom plávaní  2020 v izraelskom  Eilate,  ako aj majstrovstvá sveta juniorov na Seychelských ostrovoch  vo Viktórii .  Lányi  zaplával aj limit na seniorské majstrovstvá  Európy DP v Budapešti.

Medzi 10 ročnými dievčatami brali zlato a striebro na 1000 m trati  naše Kristína Kiralová  a Lucia Slámová . Medzi 11 ročnými dievčatami  sa stala víťazkou  taktiež na 1000 m trati   Michaela Mosná. Medzi  14- 15 ročnými žiakmi sa darilo na 5 km Patrikovi Tapušíkovi,  keď si  vyplával bronzovú medailu.  V kategórii žiačok  sa po bojovnom výkone  umiestnila na 5 km trati na striebornom stupienku Lea Chromiaková.

V kategórii nad 50 rokov na 3 km vyhral  svoju disciplínu Pavel Škodný.

V disciplíne 5 km 16- 17 ročných juniorov sa podarilo vyplávať Lukášovi  Kunicovi  nepopulárne štvrté miesto , ale  kvalitným časom splnil limit do juniorskej reprezentácie Slovenska v DP.  Na poste zemiakových  medailí sa po pekných  výkonoch umiestnili dievčatá Veronika Luciaková a Katarína Lopatková.  Všetci zástupcovia ŠPK Kúpele Piešťany bojovali a podali potešujúce  výkony potvrdzujúce úspešnú zimnú prípravu.