Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

8. kolo SPvDP Štúrovo plavci Kúpeľov víťazne

V sobotu 19.09.2020 sa na Štúrovskom kúpalisku Vadaš v 50 metrovom bazéne uskutočnilo Finále  Slovenského pohára v diaľkovom plávaní 8. kolom  pohára v diaľkovom plávaní. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartovalo 20 pretekárov .  Plavci Kúpeľov opäť potvrdili svoje kvality a vyplávali spolu 12 medailí , z toho  4 so zlatým leskom.

Najúspešnejší  boli Olívia Ana  Šrláková –Zmorová  a Filip Lányi, ktorí vyhrali svoje kategórie na 5 km trati a zaplávali najrýchlejšie časy podujatia  medzi  ženami resp. mužmi.  Na stupni víťazov  v kategórii juniorov sa v obidvoch prípadoch umiestnili ich tréningoví partneri  s bronzovými  oceneniami  Viktoria  Rőssler a Lukáš  Kunic .

V kategórii 13 ročných žiačok si po veľkom zlepšení   na 5 km vybojovala druhú priečku Natália Ertlová.  Medzi  12 ročnými žiakmi na 3 km trati si prvenstvo vyplával  Marko Šprlák Zmora pred oddielovým  spoluplavcom   Rastislavom Čačíkom na druhom mieste.  Medzi dievčatami  v 3 km trati  sa na   strieborný  stupienok  postavila  11 ročná Michaela  Mosná.

Medzi 10 ročnými dievčatami na 1 km trati  boli prvé dve tiež plavkyne Kúpeľov Lucia Slámová  a Karolina-Ann Valko.  Medzi 10 ročnými chlapcami na 1 km postriebril svoj výkon Sebastián Hornák a medzi 11 ročnými bol tretí Samuel Šiška.  Okrem medailistov Kúpele ešte reprezentovali Michal Škodný, Veronika Luciaková, Lea Chromiaková, Patrik Tapušík, Jakub Jánsky, Katarína Lopatková, Mário Stanček, a Sabína Bališová.   Na náročné disciplíny diaľkového  plávania  si netrúfne každý a preto patrí všetkým za odvedené výkony  veľké uznanie .

Sezóna diaľkového plávania sa 8. kolom seriálu , ktorý sa väčšinou odohrával na otvorených vodách Slovenska skončil. Súčasťou bojov o body do pohára boli aj zápolenia  o  tituly  majstra Slovenska  v jednotlivých kategóriách.   V nich sa plavcom  Kúpeľov podarilo  27 krát postaviť na stupeň víťazov a z toho  13 krát boli ocenení zlatou medailou a titulom majstra. Na zisku medailových umiestnení sa podieľalo 12 plavcov. K dnešnému dňu máme  v klube ŠPK Kúpele Piešťany  troch reprezentantov v diaľkovom plávaní .  Vzhľadom na zlú situáciu  s tréningovými možnosťami v  Piešťanoch je to celkom slušná bilancia.