Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Plavci Kúpeľov doniesli z Považskej Bystrice 10 medailí

Na jesennom kole Majstrovstiev západoslovenskej oblasti  v dlhých tratiach sa plavcom Kúpeľov mimoriadne darilo. Majstrovstvá sa uskutočnili v mestskom bazéne v Považskej Bystrici 29.09.2018.

Najhodnotnejší výkon podujatia  na 1500 v.sp.  zaplával a prvenstvo v kategórii juniorov 15 - 16 ročných si odniesol,  v novom najlepšom osobnom výkone Filip Lányi, keď sa mu podarilo zdolať aj dospelých  účastníkov.  Filip zlepšil svoj najlepší osobný čas o 33 sekúnd.

Olívia Šprláková  Zmorová  pri víťaznom výkone na 1500 v.sp. v kategórii 13 ročných zlepšila svoj osobný najlepší výkon o  40 sekúnd a za slovenským rekordom žiačok zaostala len o 6 sekúnd. Veríme, že sa jej pri nasledujúcom štarte podarí tento rekord pokoriť. Okrem toho Olívia vyhrala svoju kategóriu aj na 400 metrovej trati.

Medzi 14 ročnými stála na najvyššom stupienku v disciplíne 800 v.sp. naša  Dominika Šišková , ktorá sa inokedy špecializuje najmä na prsiarske disciplíny .

V kategórii 13 ročných  dievčat obsadila striebornú priečku vo svojom  „osobáku“  Rebeka Buková.

Naše 11 ročné dievčatá Katarína Lopatková a Natália Ertlová si vybojovali na 800 metrovej trati zlatú a bronzovú medailu v najlepších osobných výkonoch.

Chlapci sa tiež snažili.

Jakub Jánsky vyhral medzi  13 ročnými 1500 v.sp.  a na 400 metrovej trati vyplával striebro.

Medailovú žatvu našich plavcov zavŕšil  tretím miestom  12 ročný Oliver Švec  tretím miestom na 800 v.sp. .

V Považskej Bystrici  sme dobre odštartovali začiatok sezóny  a veríme, že sa bude našim plavcom dariť v celej sezóne 2018/ 2019.