Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Výtoky opať ožijú turistami  a  cykloturistami  na  podujatí  za  pamiatkami  okolia

Výtoky opať ožijú turistami a cykloturistami na podujatí za pamiatkami okolia

PO STOPÁCH OKOLIA VÝTOKOV je premenovaný názov 3.ročníka podujatia, organizovaného Klubom slovenských turistov Tesla Piešťany, pre širokú verejnosť v sobotu 26.6.2021. Na potulky za zdravím a zážitkami v prírode platí pozvánka v deň, spojený s Himalájskou tragédiou významného športovca narodeného v Piešťanoch Vladimíra Plulíka ,preto je spojené i z uctením si pamiatky na tohto už 13 rokov nezvestného horolezca. Po osvedčenej  hlavnej cca 6 km okružnej trase pre peších turistov so štartom a cieľom na Výtokoch a vybranej cca 20km cieľovej jazde cykloturistov na horských bicykloch alebo elektrobicykloch, ktorá vedie mimo cestnej premávky so štartom v Piešťanoch a cieľom na Výtokoch , si môžu do cieľového miesta, ktorým je len 10 km od Piešťan vzdialene  Rekreačné  zariadenie  Výtoky,  účastníci  zvoliť aj iné  značkované trasy....

Výtoky ležia v závere doliny Striebornice za Moravanmi nad Váhom, sú dostupne po  asfaltovej lesnej  ceste (s trpezlivým obchádzaním výtlkov) a s možnosťou parkovania na konci doliny. Nachádza sa tam objekt Rekreačného zariadenia Výtoky (www.vytoky.sk ) , s poskytovaním bufetového občerstvenia, otvorený v čase podujatia s možnosťou zakúpenia špekáčikov na opekanie na otvorenom ohni vyhradeného miesta, ako i trávnaté ihriská pre detské hry a odpočinok v prírode.

Je to ideálne východiskové miesto  pre štart a cieľ hlavnej okružnej trasy pešieho pochodu s návštevou prírodných pamiatok a pietneho miesta horolezca o dĺžke cca 6 km, ktorú si do svojej relácie Televíkend vybrala aj Slovenska televízia  ( https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14048/182413 ) a je opísaná aj na stránkach Rezortu Piešťany (https://visitpiestany.sk/spoznajte-tri-prirodne-pamiatky-a-uctite-si-pamiatku-horolezca-vlada-plulika/ ).Trasa po hrebeni vedie čiastočne vlastným značením.                                                                                             

Na trasu pre cykloturistov si môžu účastníci z Piešťan odštartovať priamo z domova a dovedie ich po prejdení cca 20km až do cieľa v RZ Výtoky. Trasa vedie cez  Krajinský most a za nim sa na nábreží napája na žlto značenú cyklotrasu, ktorá ich povedie cez Štepnicu ( bývalú Červenú vežu) okolo Bakchus vily nahor na hrebeň , kde sa pri sedle Havran napojí na červenú hrebeňovú cyklotrasu a po nej hrebeňom až na Krahulčie vrchy. Tu ich čaká prekvapenie v podobe organizátormi  stráženého cyklo depa, v ktorom si môžu odložiť bicykel a krátkym úsekom pešo po turistickom chodníku zelenej značky prejsť k pietnemu miestu Vlada Plulíka a naspäť. Po opätovnom nasadnutí na bicykel trasa pokračuje pod Trhovičnú lúku v sedle Gajda kde odbočka z hrebeňa vľavo vedie na žlto-značenú cyklotrasu, ktorá nás privedie serpentínami do doliny a cieľoveho miesta v RZ Výtoky. Odtiaľ si môžu účastníci zabezpečiť odvoz automobilom alebo pokračovať v cca 10 km jazde do Piešťan po najskôr zeleno-značenej a neskôr modro-značenej cyklotrase až ku Kolonádovému mostu..  .  

Ponúknuté trasy sú trasami zážitkovej turistiky a preto nepremeškajte príležitosť na ich absolvovanie , uctenie si pamiatky významného športovca a urobte tak niečo aj pre svoje zdravie a zdravie Vašej rodiny. V cieli sú okrem opekania pripravene zaujímavé športove súťaže. Podrobnosti o podujatí najdete  na: https://www.askpn.sk/podujatia/turistika/

                                                                                       

Prajeme Vám príjemne strávené chvíle v lone horskej prírody. A nezabudnite sa k nej správať úctivo a chrániť ju.