Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Medzinárodný festival Hory a mesto zavítal aj do Piešťan

Medzinárodný festival Hory a mesto zavítal aj do Piešťan

Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva zavítal v rámci svojho turné po slovenských mestách aj do Piešťan. Ako sprievodné podujatie Piešťanskej BUĎ FITky sa v piatok 10. septembra druhýkrát uskutočnil v kúpeľnom meste, tentokrát s novou lokáciou priamo pod hviezdami – v prírodnom kine. Dopoludňajšie premietanie pre školy sa konalo v kine Fontána.

Asociácia Športových klubov Piešťany a ďalší spoluogranizátori vybrali päť zaujímavých filmov, z ktorých dva si tento rok odnášali aj ocenenie na hlavnom festivale Hory a Mesto v Bratislave. Nový nemecký film režiséra Olafa Obsommera „Na vlastný pohon cez Alpy“ približuje klimaticky neutrálnu cestu štyroch kajakárov, ktorí sa na bicykloch a kajakoch vydali cez najvyššie pohorie Európy.

Verejnosť zaujali aj dva len päťminútové filmy. Prvý z nich „Útočisko na suchu“ ocenený titulom „Najlepší krátky film“ režíroval španielsky režisér Ruben Crespo a zachytáva situáciu poznačenú pandemickými opatreniami v súvislosti so šírením Covidu. Vlaňajší krátky film „Oslnený“ z režijnej dielne Richarda Sideyho zas na dĺžke piatich minút priblížuje adrenalínovú zábavu basejumping situovanú do hôr na Novom Zélande.

Film „Metanoia“ z roku 2020 pod režisérskou taktovkou Rakúšanov Floa Gassnera a Paula Schwellera tiež súvisí s pandémiou. Začína sa tesne pred tým, ako sa v marci 2020 začnú postupne v Európe zavádzať cestovné obmedzenia. Vyvrcholením tohtoročného medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva v Piešťanoch bol skutočný skvost medzi filmami posledných rokov, a to slovenský film režiséra Pavla Barabáša“ Everest – Najťažšia cesta“.