Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Zlatý vrch na Štefana opäť s turistami

Zlatý vrch na Štefana opäť s turistami

Atmosféru sviatkov opäť obohatí podujatie už 26.ročníka Štefanského výstupu na  Zlatý vrch, ktorý sa uskutoční  pre širokú verejnosť v utorok  26.decembra  na sviatok sv.Štefana.

Po dvoch vianočných sviatkoch, spravidla okorenených gurmánskymi špecialitami jedál a občerstvenia, iste dobre padne výlet do zimnej prírody, či už v kruhu rodiny s deťmi, alebo s priateľmi či individuálne, na pešo  s paličkami alebo bez nich alebo behom a ak to poveternostne  podmienky dovolia aj na bicykli či na bežkách.

To všetko ponúkajú organizátori na pripravených trasách z Piešťan, Čertovej pece i z okolitých obcí vrátane  najnavštevovanejšej trasy so sedla Havran, s možnosťou parkovania vozidiel i autobusovej dopravy, na vrchol a naspäť, ktorá meria necelých 6 km s minimálnym prevýšením  106m.

Hlavným organizátorom podujatia je tento krát Obec Banka so záštitou  starostky obce Tatiany Julinyovej, spoluorganizátormi sú  KST  Tesla  Piešťany  a združenie RO Zlatý vrch z Moravan n/V. Finančne ho podporilo  i Mesto Piešťany , organizačne Olympijsky klub Piešťany, obce Radošina i Moravany n/V.

Hlavný program podujatia, tak ako v minulom roku za účasti viac ako 150 účastníkov vrátane vyše 40 detí, je situovaný do sedla pod vrcholom medzi 10,00 a 12,00 hodinou, kde účastníci dostanú príležitostný odznak a spomienkový list , môžu si posedieť pri individuálne donesenom občerstvení a jedle i opiecť pri ohníčku  tradičný špekáčik, či zúčastniť sa súťaže o najhodnotnejšiu klobásu.

Krátky výstup na vrchol, ktorý meria 480m.n.m. s  prezretím si tam výstavky fotografií z minulých ročníkov, ktorú odprezentujú  zakladatelia podujatia  a urobením si spomienkových fotografií z vrcholu, či pri vizualizácií pripravovanej rozhľadne, bude čerešničkou na torte príjemne stráveného dňa..

Ak sa Vám pozvánka zapáčila, neváhajte urobiť niečo pre svoje zdravie a príďte medzi turistov na podujatie.

Bližšie o podujatí sa dozviete v Kalendári podujatí alebo na https://kalendár.rezortpiestany.sk/podujatie/stefansky-vystup-zlaty-vrch.