Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Po stopách Vlada Plulíka

Po stopách Vlada Plulíka

Vedenie Asociácie športových klubov Piešťany sa rozhodlo zorganizovať v spolupráci z Občianskym združením Vlada Plulíka na pamiatku a zviditeľnenie tohto významného športovca mesta Piešťany, Vladimíra Plulíka, spomienkové turistické podujatie Po stopách Vlada Plulíka, ktoré sa uskutoční v nedeľu 23.9.2018 a je zaradené medzi akcie Európskeho týždňa športu.

Štart a cieľ je v Rekreačnom zariadení Výtoky pri Moravanoch nad Váhom. Prezentácia účastníkov bude od  9:00 hod. do 12:00 hod., kde obdržíte podrobnú mapku trasy a môžete sa zúčastniť aj slávnostného štartu, ktorý sa uskutoční o 11:00 hod.  

Cestou na Výtoky, kde sa dostanete autom alebo na bicykli po cca 10 km z Piešťan, sa odporúča  na ceste zakúpiť predpísanú spomienkovú stužku v cene 1 Eur. Zastávka je možná cca 100 m za jazerom Striebornica v kvetinárstve BELLIS (označené). Spomienkovú stužku s nápisom potom vynesiete k pietnemu miestu a zavesíte na určené miesto medzi vlajúce spomienkové vlajočky.

Celková dĺžka trasy je necelých 6 km a okrem navštívenia pietneho miesta Vlada Plulíka trasa vedie aj dvomi vyhlásenými prírodnými pamiatkami, ktorými sú Visiace skaly a Dolnosokolské jaskyne a je vhodná pre všetky vekové kategórie.

Trasa
Trasa

Po štarte z RZ Výtoky časťou zeleno značeného turistického náučného chodníka (na mape nenaznačený) vedúceho z Ducového do Nitrianskej Blatnice. Následne pod sedlom Gajda - Trhovičná úka vpravo a červeno značeným turistickým chodníkom (spolu vedúcim aj so zelenou značkou - na mape nenaznačenou)) do sedla  Gajda ku smerovníku.

Nádherný výhľad od Visiacich skál na Topoľčiansku stranu
Nádherný výhľad od Visiacich skál na Topoľčiansku stranu

Odtiaľ odbočka vľavo červeno značeným turistickým chodníkom na prírodnú pamiatku Visiace skaly (565 m), kde si môžete urobiť piknikovú zastávku a naspäť do sedla Gajda. Odtiaľ pokračujemečerveno značeným turistickým chodníkom (spolu zo zeleným značením) na Krahulčie vrchy. Tu pri smerovníku odbočíme doprava a pokračujeme za zvýšenej opatrnosti skalným terénom len zeleno značeným turistickým chodníkom k pietnemu miestu Vlada Plulíka na Sokolích skalách.

Tam na vyhradenom mieste zavesíme spomienkovú stuhu a uctime si minútou ticha pamiatku tohto nezvestného horolezca.

Pietne miesto Vlada Plulíka
Pietne miesto Vlada Plulíka

Následne pokračujeme po zeleno značenom turistickom chodníku a zostúpime k ďalšej prírodnej pamiatke Veľkej a Malej dolnosokolskej  jaskyni( 484 m), ktoré merajú na dĺžku len 15 m resp. 5 m, sú bez krasovej výzdoby, ale predstavujú významné archeologické nálezisko z doby kamennej.

Veľká dolnosokolská jaskyňa
Veľká dolnosokolská jaskyňa

Po prehliadke jaskyne pokračujeme v zostupe po zeleno značenom turistickom chodníku prudším zjazdom a neskôr pohodlne až do cieľa v RZ Výtoky.

V cieli účastníci pochodu dostanú od OZ Vlada Plulíka ďakovný list. Odmenený bude najmladší, najstarší a najvzdialenejší účastník. Uzávierka trate bude o 15,00 hod.

Doplnkový program: RZ Výtoky ponúkajú možnosť zašportovať si na futbalovom, volejbalovom a basketbalovom ihrisku i urobiť si záverečný piknik s opekačkou, pričom stravovanie je z vlastných zásob, otvorený bude bufet s možnosťou zakúpenia nápojov.

Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie, hlavne pre deti a rodiny s deťmi i pre zdravotne postihnutých mimo postihnutia chodidiel, a tak ak nemáte ešte program na nedeľu 23.9.2018 pridajte sa k nám stráviť príjemne chvíle v lone Považsko-Inoveckej prírody.