Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

PO STOPÁCH VLADA PLULÍKA už v letnom termíne

PO STOPÁCH VLADA PLULÍKA už v letnom termíne

Spomienkovým pochodom známych, obdivovateľov a širokej verejnosti si môžeme pripomenúť  tohto významného piešťanského športovca už v sobotu 22.6.2019 opäť na zaujímavej cca 6 km trase nad Výtokmi, ktorú si nedávno do svojej ponuky vybrala aj Slovenská televízia pre reláciu TELEVÍKEND. 

Dňa 26. júna uplynie už 11 rokov od vyhlásenia tohto významného slovenského horolezca a horského športovca, pokoriťeľa najvyššej hory sveta Mount Everestu za nezvestného, keď nezostúpil z himalájskej osemtisícovky Broad Peaku. Tak sa organizátori z Asociácie športových klubov mesta Piešťan, po minuloročnom vydarenom stretnutí, rozhodli presunúť termín bližšie k tomuto dátumu. 2. Ročník podujatia sa teda uskutoční už v sobotu 22.6.2019.

Z minuloročnej spomienky, autor Peter Bohuš
Z minuloročnej spomienky, autor Peter Bohuš

 

Miestom stretnutia budú opäť Výtoky pri Moravanoch nad/Váhom v Považskom Inovci, ktoré sú vzdialené len 10 km od Piešťan, pričom dopravu a čas príchodu do miesta stretnutia ponechali organizátori na účastníkoch. Prezentáciu si stanovili v Rekreačnom zariadení Výtoky (www.vytoky.sk) od 9,00  do 12,00 hodiny s usmerneným parkovaním vozidiel a stráženým depom pre bicykle. V priestoroch zrazoviska bude otvorený od 9,00 do 16 hod. aj predajný stánok PERLA s ponukou nápojov a jedál. Je to ideálne východiskové miesto  pre štart a cieľ hlavnej okružnej trasy pešieho pochodu o dĺžke cca 6 km, ktorá je vhodná pre všetky vekové kategórie a aj pre severskú chôdzu (Nordic Walking). Vedie  po značkovaných turistických chodníkoch a po náučnom chodníku. Sú na nej okrem pietneho miesta Vlada Plulíka, neďaleko Sokolích skál, kde sa učil horolezeckým aktivitám tohto športu a na ktorom si uctíme jeho pamiatku minutou ticha, aj tri prírodné pamiatky a to Veľká a Malá dolnosokolská jaskyňa a Visiace skaly, ktoré sú zaujímavou prehliadkou prírodných kras Považského Inovca. Trasu si vybrala do svojej ponuky významných miest na Slovensku aj Slovenská televízia do svojej marcovej relácie TELEVÍKENDu, ktorú odvysielala 16.3.2019 (https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14048/182413).

Z natáčania relácie Televikend na Visiacich skalách, autor Ladislav Beleščák
Z natáčania relácie Televikend na Visiacich skalách, autor Ladislav Beleščák

                 

Podujatie je prihlásené aj medzi akciami Olympijskeho dňa 2019, ktorým je 23. jún, kedy bol v roku 1894 ustanovený Medzinárodný olympijsky výbor a obnovené novodobé olympijské hry a každoročne sa  pri jeho príležitosti  na celom svete konajú športové podujatia oživujúce olympijonizmus. Na podujatí si to chceme pripomenúť vytvorením živého symbolu olympijských kruhov, ktoré je naplánované na 10,45 hod. a po ňom o 11,00 hod. vykonáme slávnostný spoločný štart účastníkov na trasu. Doporučujeme preto si príchod na podujatie naplánovať na tento čas. Každý účastník živého symbolu obdrží knihu EVEREST-98 SVEDECTVÁ autorky Jany Plulíkovej, bývalej manželky Vlada Plulíka.

Vlado bol aj vášnivý horský cyklista a tak sme pre milovníkov tohto športu pripravili v doplnkovom programe podujatia aj cieľovú jazdu po značených cyklocestách Považského Inovca. Trasa vedie z Piešťan na Výtoky a meria cca 20 km, pričom nástup je za Krajinským mostom vpravo, na ľavom brehu Váhu od smerovníka žltej cykloznačky. Po nej sa dostanete na hrebeň a potom červeno značenou hrebeňovkou až na Krahulčie vrchy so zastávkou (odloženie bicykla v stráženom depe od 10 do 15 hod. a pešo-cca 100m k pietnemu miestu Vlada Plulíka) a pokračovaním do sedla Gajda-Trhovičná lúka a tam odbočíme opäť na žltú značku vľavo dole po nej na Výtoky. Štart nie je organizačne zabezpečený a môžete sa na trasu vybrať kedykoľvek od ranných hodín po predpoludnie podľa individuálnych zdatnosti s tým, aby ste si cestu naplánovali s prihliadnutím na dojazd do cieľa medzi 12 -16 hodinou a tiež, aby ste na Krahulčích vrchoch využili organizátormi strážené depo medzi 10 -15 hodinou pre odloženie bicykla. Prezentujete sa po príchode do cieľa.

Pietne miesto V. Plulíka, autor Peter Bohuš
Pietne miesto V. Plulíka, autor Peter Bohuš

 

V cieli na všetkých účastníkov čaká zaslúžená odmena vo forme Ďakovného listu a Spomienkového odznaku a vytúženého špekáčika, ktorý si môžete opiecť na otvorenom ohni.

V cieli prebehne aj turnaj o putovný pohár Vlada Plulika v záhradnom krikete a deti sa môžu vyšantiť pri netradičných športoch.

A tak nepremeškajte sobotu 22.6.2019, príďte na Výtoky si uctiť pamiatku vyznaného športovca,  zašportovať si a urobiť tak niečo pre svoje zdravie v lone horskej prírody.

Bližšie info nájdete na www.askpn.sk alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  alebo na Tel: 0917 552 753.