Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Poďte s nami vystúpiť na  Nitriansky Zobor

Poďte s nami vystúpiť na Nitriansky Zobor

Asociácia športových klubov mesta Piešťany organizuje v sobotu dňa 12.10.2019 jednodňovú akciu pre členov a širokú verejnosť, rodičov s deťmi, rodinných  príslušníkov a známych i seniorov v rámci “Európskeho týždňa športu“  a výzvy  projektu “7 kopcov a 3 jazerá„ združenia Reštartni sa, s motiváciou ľudí k aktívnemu pohybu v prírode.

Ak sa rozhodnú  účastníci vystúpiť na vrchol spoločne pešo buď bez paličiek, alebo s paličkami (Nording Walking) najjednoduchšou vyhliadkovou trasou, ktorá trvá hore cca ¾ hodinky,  tak zraz  je o 11,00 hod. v Nitre na parkovisku pri Nemocnici sv.Svorada (liečebný ústav, sanatórium) - konečná MHD. Radi ich medzi nami privítame a spolu absolvujeme pod vedením sprievodcu Petra Ertla zo združenia Rrštarnisa výstup.

Tí, ktorých zaujíma severská chôdza (Nordic Walking) a chcú sa zúčastniť inštruktáže od  akreditovanej inštruktorky Ley Michalčíkovej prídu o pol hodinky skôr o 10,30 hod.  

https://www.planetslovakia.sk/turistika/156-zobor-nitra

Na predvrchole pri Pyramide v drevenom prístrešku medzi 12,00 hod a 13,00 hod. dostane každý účastník účastnícky odznak a po zostupe si môžeme naplánovať návštevu niektorej z historických zaujímavosti v Nitre a okolí, alebo navštívia reštauráciu Hoffer so zverincom.

Ak chcú účastníci vystúpiť v tento deň na vrchol inou trasou, prípadne na bicykli, tak si z ponúknutých možnosti sami vyberú trasu a absolvujú ju. Ak budú na predvrchole medzi 12,00 a 13,00 hod. a zmestia sa do prvej 100 účastníkov, dostanú taktiež účastnícky odznak. Ak splnia podmienky výzvy „7 kopcov a 3 jazerá“, nech nezabudnú poslať z akcie fotografiu.

https://www.restartnisa.sk/zobor-turisticke-trasy-cyklotrasy/

Doprava na štart a z cieľa je individuálna, buď autami alebo vlakom a autobusmi v spojení s MHD Nitra, alebo rovno na bicykli.

Do podujatia sa zapojili KST Tesla Piešťany, KST TJ Bezovec i AkSen-aktívny senior,o.z. a ďalšie kluby a skupiny neorganizovaných jednotlivcov.

Prídte s nami stráviť zaujímavý deň v lone jesennej prírody a urobiť niečo pre svoje zdravie.