Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Piešťany porazili Červeník, dorast so skalpom Myjavy

Vysokým víťazstvom domáceho mužstva skončil súboj Piešťan a Červeníka, keď už v prvom polčase odskočili na rozdiel troch gólov. Koncentrovaný výkon až do konca zápasu sa odzrkadlil na finálnom skóre 7:1. Cenné víťazstvo v druhej lige si odniesli hráči staršieho dorastu, ktorí porazili Spartak Myjava tesne 2:1.  U17 prehrali s rovnakým súperom 0:2. Tri body za víťazstvo v Nitre si pripísali starší žiaci, keď rozhodol už v piatej minúte Janko Labat. Mladší žiaci po výbornom prvom polčase stratili dvojgólový náskok a body si rozdelili so súperom po výsledku 2:2.

23. kolo

Piešťany - Červeník 7:1 (3:1)

Góly: 13., 31. Adam Kusý, 22. Juraj Braniša, 49. Denis Štefanka, 54. Maroš Hutár, 70. Jozef Glos, 73. Dávid Miškech - 37. Ján Gábriš

Zostava 23. kola: J. Gula (Gavač 82.) - Modrovič, Polačik, Hutár, Žák (Szabo 25), J.Štefanka (Miškech 59), D.Štefanka, Kusý, Glos, M.Gula, Braniša (Korec 73).

Martin Krajčovič, tréner:  Dnešný zápas sme zvládli výsledkovo aj výkonom. Naše mužstvo predvádzalo od úvodu zápasu pekné futbalové kombinácie a bolo odmenené dvomi presnými zásahmi Adama Kusého a Juraja Branišu. Som rád, že celý tím sa presadzuje veľkou futbalovou kvalitou a kolektívnym ponímaním hry. Máme pred sebou ešte posledné tri kolá, ktoré verím, že naše mužstvo zvládne a dosiahneme cieľ, ktorý sme si dali pred začiatkom tejto sezóny.

Starší dorast

6. kolo nadstavba

Piešťany - Myjava 2:1 (1:1)

Góly: 41. Juraj Štefanka, 80. Filip Korec - 38. Kristián Karika

Zostava 6. kola skupiny o titul:   Gavač - Sedláček, Polačik, Rusnák, Majtényi (Stanek) - Horil (Salviany), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Korec (Ozimák) - Lenovský

Martin Javorka - tréner:  Už z poznatkov zo zápasu na Myjave sme vedeli, že to bude vyrovnaný zápas. S chlapcami sme sa pred zápasom bavili, že chceme všetky domáce zápasy zvládnuť víťazne, a tak sme k tomuto zápasu aj pristúpili. Pripravovali sme sa na to, že pre naše útočné aktivity na strelenie gólu budú rozhodujúce "štandardky", či už rohy alebo dlhé autové vhadzovania, nakoľko tieto situácie Myjave robili obrovské problémy aj v prvom zápase, kde sme ich však efektívne nepotrestali. Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne, prvých 30. minút sme mali absolútne pod kontrolou, len škoda menšieho dôrazu v súperovom pokutovom území, nakoľko sme nevyužili ani jednu z ponúknutých štandardných situácií. Hostia sa od polovice polčasu osmelili a do konca polčasu mali 3 nebezpečné situácie, keď pri jednej z nich nás podržal Samo Gavač, jednu akciu odvrátil výborným zákrokom Chyro Rusnák, no a jednu akciu zakončili hostia gólom a išli v 38. minúte do vedenia. Našťastie pre nás sme nedali hlavy dole, zvýšili sme aktivitu a ešte do polčasu sme vyrovnali Jurkom Štefankom, ako inak po " štandardke". Do druhého polčasu vstúpili hostia veľmi aktívne, no naša zodpovedná defenzívna práca v tomto zápase im nedovolila streliť ďalší gól. S pribúdajúcimi minútami sa hra absolútne vyrovnala a bolo jasné, že ktorému mužstvu sa podarí streliť gól, tak tento bude pravdepodobne víťazný. Nakoniec sa priklonila šťastena na našu stranu, keď v 80. minúte zas a znova po "štandardke" sa lopta dostala ku Kikovi Prelovskému, ktorý ju napálil po zemi pred bránu hostí, kde ju dorazil Filip Korec a my sme mohli oslavovať víťazný gól. Do konca zápasu chlapci už hostí k ničomu nepustili, zápas dohrali s absolútnym prehľadom a tak sme zaknihovali veľmi cenné 3 body s 3. mužstvom 2. dorasteneckej ligy. Znova chválim chlapcov za prístup, zodpovednosť, obetavosť a mentálnu silu otočiť nepriaznivý vývoj zápasu s tak kvalitným mužstvom ako je Myjava.

Góly: 5. Janko Labat

Zostava 26. kola:    Maliga - Pomajbová, Urban, Babečka , Ocelka - Rolinec, Hlavatý, Vatrt - Petényi (Fox), Labat, Modrovič

Cyril Stachura, tréner: V zápase priemernej úrovne sa naši hráči už v 4.minúte ujali vedenia po peknej individuálnej akcií Janka Labata. V poli sme mali prevahu, aj keď tam bolo dosť nevynútených chýb. Domáci sa spoliehali hlavne na nakopávané lopty , ktoré naša obrana dokázala eliminovať. Druhý polčas sa podobal prvému, len s tým rozdielom, že sme si dokázali vypracovať viac šancí. Nepodarilo sa nám premeniť ani jednu, ale aj tak je naše víťazstvo úplne zaslúžené.

Mladší žiaci

26. kolo

Čermánsky Nitra - Piešťany 2:2 (0:2)

Góly: 32. Patrik Andrášik, 47. Tunahan Selmani - 13. Filip Košinár, 20. Marek Gábor

Zostava 26. kola: Marek, Varačka, Šadibol, Košinár, Suchý, Badáň, Petényi, Gregorovič, Hesko, Glos, Gábor, Martinkovič, Bajzík, Rolinec, Gvozdenovič

Ján Stachura, tréner: Zápas skončil našou prehrou, čo sa nám už dlho nestalo. Musíme však športovo priznať, že výsledok je zaslúžený. Zápas na našej strane výrazne ovplyvnila absencia jednoznačného lídra obrany Šadibola, čo bolo na ihrisku veľmi citeľné. Nič v živote však nefunguje na slovíčko keby, čo som aj chlapcom prízvukoval pred zápasom. Pozitívom zápasu bolo minimálne to, že viac chlapcov muselo na seba vziať zodpovednosť a dostať sa na maximum svojho výkonu. To sa nám však nepodarilo do takej miery ako sme chceli, v zápase bolo niekoľko slabších výkonov, respektíve slabších úsekov. Ak sme chceli pomýšľať na víťazstvo v tomto zložení a s týmto ťažkým súperom, potrebovali sme, aby hral každý na hranici svojich možností, čo sa nestalo. Aj napriek tomu som však so zápasom spokojný, nemám chlapcom vôbec čo vyčítať, bojovali celý zápas a v konečnom dôsledku rozhodli zápas len maličkosti a drobné chyby, kedy sme súperovi veľmi lacno darovali dve penalty, ktoré rozhodli o zápase. Najväčším pozitívom zápasu je pre mňa výkon niektorých chlapcov, ktorí sa predtým až tak nepresadzovali, čo ma veľmi teší.