Vítame akékoľvek podnety na našu činnosť i webstránku. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

TELEFÓN: +421 911 486 484

E-MAIL: info@askpn.sk

Dorast aj žiaci ukončili sezónu víťazstvami a jednou prehrou

V posledných zápasoch sezóny nastúpili dorastenci na domácej pôde proti Karlovej Vsi a žiaci v Novom Meste nad Váhom. Pre niektorých chlapcov zo staršieho dorastu to bola rozlúčka s touto kategóriou a čaká ich presun k mužom. V horúcom počasí porazili súpera 6:2 a obsadili v tabuľke šieste miesto. Ich mladší spoluhráči z U17 prehrali 0:1 a v tabuľke obsadili konečné desiate miesto. Darilo sa žiakom - starší porazili súpera 0:1 a mladší vyhrali 1:7.

Obrázok

Starší dorast

10. kolo nadstavba

Piešťany - Karlova Ves 6:2 (2:1)

Góly: 22. Patrik Polačik, 43. Filip Korec, 50. Juraj Štefanka, 54. Patrik Sedláček, 66. Lukáš Stanek, 75. Sebastián Ozimák - 13. Michal Matta, 64. Enrico Uher

Zostava 10. kola skupiny o titul:   Červenka (Gavač) - Sedláček, Polačik, Rusnák, Stanek - Horil (Ozimák), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Korec (Salviany) - Lenovský

Martin Javorka - tréner:  Prišiel náš spoločný posledný majstrovský zápas v 2. dorasteneckej lige. V úmornej horúčave chlapci odohrali výborný zápas. V prípade víťazstva sme mohli poskočiť na konečné 6. miesto, preto sme sa na zápas pripravili s plnou vážnosťou. Aj keď sa húževnatý súper z Bratislavy ujal vedenia, ešte do polčasu sa nám podarilo zápas výsledkovo otočiť. Cez prestávku sme si povedali, že je dôležité streliť tretí upokojujúci gól, pretože v takom extrémnom počasí hráči s každou minútou išli na dno svojich síl, a zápas, v ktorom prehrávate o 2 góly a navyše bez náhradníkov, sa nedá otočiť. A tak sa naplno prejavila v druhom polčase naša fyzická dominancia, keď góly v súperovej sieti pribúdali ako na bežiacom páse. Potešiteľné je, že o naše presné zásahy sa rozdelilo 6 chlapcov, z toho až 3 obrancovia. Tak ako sme sezónu začali bravúrnym víťazstvom v Zlatých Moravciach 3:2, tak sme ju aj s obrovským pokojom a rozvahou skončili víťazstvom 6:2. V tabuľke 2. dorasteneckej ligy pre ročník 2018-2019 sme skončili na nádhernom 6. mieste. Som hrdý a pyšný na chlapcov, pretože odviedli za celé naše spoločné pôsobenie poctivú profesionálnu prácu. Je obrovský kvalitatívny rozdiel medzi 3. a 2. dorasteneckou ligou, to čo dosiahli naši piešťanskí chlapci bude dlho rezonovať v našich hlavách. Za celé 3 roky, ktoré som pôsobil v tejto vekovej kategórii, to bolo vyvrcholenie našej futbalovej cesty, ktorú už s odstupom času vieme vyhodnotiť ako mimoriadne úspešnú. Výsledok tejto cesty je úspechom všetkých hráčov, je úspechom celého klubu PFK Piešťany po jeho reštarte pred 3 rokmi, je úspechom rodičov, ktorí vychovali túto futbalovú generáciu a je úspechom všetkých, ktorí nám držali, aj v časoch, keď sa nám menej darilo, palce. A za toto patrí v mene všetkých našej "zlatej dorasteneckej generácii" moje veľké ĎAKUJEM!!! Takže s hrdosťou v hlase ďakujem Matúšovi Červenkovi, Samovi Gavačovi, Paťovi Sedláčkovi, Chyrovi Rusnákovi, zastupujúcemu kapitánovi Paťovi Polačikovi, Celovi Stanekovi, Zdenovi Majtényimu, Denisovi Horilovi, Kikovi Prelovskému, Maťovi Strelcovi, kapitánovi Jurkovi Štefankovi, Sebovi Ozimákovi, Filipovi Korcovi, Jakubovi Lenovskému, Oliverovi Bušíkovi, Čipsovi Salvianymu, Martinovi Ungerovi, Simonovi Glosovi, Aďovi Valovičovi, Dávidovi Ďurákovi, Jožkovi Janotíkovi, Maťovi Hodulíkovi a Paťovi Chudému, ako aj vypomáhajúcim chlapcom z U-17ky.

Mladší dorast

Piešťany - Karlova Ves 0:1 (0:0)

Góly: 44. Damián Rácz

Starší žiaci

30. kolo

Nové Mesto nad Váhom - Piešťany 0:1 (0:1)

Góly: 3. Janko Labat

Zostava 30. kola:    Maliga - Fox, Babečka, Urban , Pomajbová - Hlavatý, Vatrt, Labat - Petényi, Vyhlídal, Modrovič(Sandor, Žažo,Ocelka)

Cyril Stachura, tréner:  V priamom zápase o piate miesto sme začali aktívne a už v tretej minúte sme sa ujali vedenia po góle Janka Labata. Práve začiatok zápasu bol veľmi dôležitý, lebo v predchádzajúcich zápasoch sme to boli my, ktorí sme inkasovali na začiatku zápasu. Domáci sa snažili o kombinačný futbal, ale do šancí sme ich nepúšťali. Druhý polčas mal podobný charakter, naši hráči si vypracovali oveľa viac gólových príležitosti, ale nedokázali už streliť gól. My sme si jednogólové víťazstvo postrážili a tak úspešne ukončili sezónu.

Mladší žiaci

30. kolo

Nové Mesto nad Váhom - Piešťany 1:7 (1:4)

Góly: 9. Jakub Durdík - 3. Matúš Glos, 5., 13., 22. Samuel Hesko, 48. Luka Gvozdenovič, 55., 57. Samuel Šadibol

Zostava 30. kola: Marek - Gregorička, Šadibol, Gvozdenovič, Badáň, Petényi, Hesko, Gábor, Macek, Franko, Gešvandtver, Glos, Bajzík

Ján Stachura, tréner: Od prvej minúty to bola hra mačky s myšou. Domáci nestačili na našich hráčov v žiadnych smeroch. Naši hráči boli kombinačnejší, rýchlejší (nie všetci) a ich víťazstvo mohlo byť ešte oveľa vyššie. V úmornej horúčave si chlapci schuti zahrali, len škoda, že zo širokého kádra v poslednom zápase chýbalo dosť hráčov. Chlapcom patrí za celú sezónu a za konečné 4. miesto poďakovanie, ale aj pripomenutie, že sú ešte len na začiatku kariéry a čaká ich ešte veľa práce.